Trwa ładowanie...
d33hrsw

Szczerski wiceszefem NATO? "W zamian KE"

Do końca lipca szef NATO Jens Stoltenberg zdecyduje, czy Krzysztof Szczerski zostanie jego zastępcą - podaje RMF FM. W razie niekorzystnego rozstrzygnięcia obecny szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy ma walczyć o stanowisko unijnego komisarza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski
Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski (PAP, Fot: Piotr Nowak)
d33hrsw

Krzysztof Szczerski ma duże szanse na stanowisko wiceszefa NATO, bo zyskał poparcie Amerykanów. - To jednak nie wystarcza w 100 proc. - zaznacza w rozmowie z reportertką RMF FM źródło w Kwaterze Głównej Sojuszu.

Dodaje, że rozstrzygnięcie tej sprawy nastąpi najpóźniej w ostatnich dniach lipca.

Decyzję o wyborze swojego zastępcy Stoltenberg podejmie sam, ale po konsulatacji z przedstawicielami głównych członków NATO. Tymczasem kotrakandydat Szczerskiego, estoński minister obrony Juri Luik popierany jest przez Niemcy i Francję.

d33hrsw

Zobacz także: Rosjanie prowokują. NATO od razu poderwało myśliwce

Z ustaleń stacji wynika, że gdyby kandydatura Szczerskiego została jednak odrzucona, to nie oznacza zamknięcia jego kariery międzynarodowej.

d33hrsw

Szczerski, Szydło, Fotyga, Emiewicz na giełdzie nazwisk

Szef gabinetu prezydenta może bowiem zostać polskim kandydatem na unijnego komisarza. Tym bardziej, że wszystko wskazuje na opóźnienie w obsadzaniu stanowisk w Komisji Europejskiej.

Sam Szczerski nie chciał komentować tych doniesień. - Nie ma na razie żadnych decyzji personalnych - powiedział dziennikarce RMF FM. Według nieoficjalnych doniesień Beata Szydło i Anna Fotyga nie chcą być kandydatkami na polskiego komisarza UE, a Jadwiga Emilewicz nie ma poparcia całej koalicji PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33hrsw

Podziel się opinią

Share

d33hrsw

d33hrsw
Więcej tematów