Trwa ładowanie...

Minister Emilewicz o swojej przyszłości w UE. Padła deklaracja

- Ja się bardzo dobrze czuję w miejscu, w którym jestem. Mam jeszcze kilka tematów do dokończenia przed jesiennymi wyborami - zapewniła na antenie Polsat News Jadwiga Emilewicz. Minister przedsiębiorczości i technologii była wymieniana jako jedna z kandydatek PiS do roli komisarza UE.

Share
Minister Emilewicz o swojej przyszłości w UE. Padła deklaracja
Źródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski
d2ehgv2

Jako jedną z faworytek do objęcia tej funkcji w Brukseli typował ją wicepremier Jarosław Gowin. - Ona jest znakomicie przygotowana. To nie tylko moja opinia, ale i wielu międzynarodowych ekspertów. Trzeba jednak pamiętać, że Jadwiga Emilewicz nie jest członkiem PiS, tylko wiceprezesem Porozumienia. Spodziewam się, że PiS będzie chciał wskazać komisarza z grona własnych polityków lub związanych z tą partią ekspertów - ocenił.

Słowa Gowina nie zmieniają jednak planów Jadwigi Emilewicz. - Cieszę się, że mój szef uważa, że jestem kompetentna. To dobra i obiecująca perspektywa na dalsze lata naszej współpracy - stwierdziła.

d2ehgv2

Minister przedsiębiorczości i technologii ujawniła, że wciąż nie ma porozumienia co do obsady unijnych stanowisk. - Dzisiaj jedyni kandydaci których znamy to są kandydaci wystawiani przez największe grupy, rodziny polityczne w europarlamencie. Ale porozumienia jeszcze nie ma. Jest jeszcze czas, żeby się zastanawiać nad tym, kto będzie kandydatem z Polski. Myślę, że to będzie zależne od tego, jakie to będzie portfolio - podkreśliła.

W kontekście stanowiska unijnego komisarza wymieniana była również Beata Szydło. Minister Emilewicz twierdzi, że była premier odniosła "spektakularny sukces" w Eurowyborach i ma tak "mocny mandat". Jest również przekonana, że nawet w Brukseli zwrócili uwagę na wynik Szydło.

Źródło: Polsat News

Zobacz także: Tusk punktuje Horałę ws. państw UE na komisji ds. VAT

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ehgv2

Podziel się opinią

Share
d2ehgv2
d2ehgv2
Więcej tematów