ycipk-ei0x5e

Jarosław Gowin: Trwają rozmowy z Kukiz'15 ws. wspólnych list

Wicepremier Jarosław Gowin poinformował, że trwają rozmowy z Kukiz'15 nt. "połączenia sił i stworzenia wspólnych list" przed wyborami do Sejmu i Senatu. Podkreślił, że ugrupowanie Pawła Kukiza to dla niego "pierwszy partner", jeśli chodzi o ewentualną koalicję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin o ewentualnej współpracy z Kukiz'15 i PSL.
Jarosław Gowin o ewentualnej współpracy z Kukiz'15 i PSL. (East News)
ycipk-ei0x5e

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że PiS popiera 44 proc. Polaków. Na Kukiz'15 chce z kolei głosować 4 proc. obywateli, co nie daje ugrupowaniu popularnego wokalisty przekroczenia progu wyborczego.

Wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin poinformował w Polsat News, że od dawna współpraca Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarnej Polski oraz Porozumienia) z Kukiz'15 wydaje mu się dobrym rozwiązaniem.

ycipk-ei0x5e

- Ale podkreślam od paru tygodni, od wyborów europejskich: nie wykluczałbym też możliwości współpracy z Polskim Stronnictwem Ludowym - dodał.

Gowin: Paweł Kukiz jest postacią bardzo suwerenną

Polityk został zapytany, czy wyobraża sobie scenariusz, w którym Zjednoczona Prawica wchłonęłaby Kukiz'15. Gowin stanowczo stwierdził, że dużo bardziej prawdopodobne wydaje mu się stworzenie wspólnych list.

- Czym innym jest wchłonięcie ruchu Kukiz'15. Myślę, że to nie wchodzi w grę. Paweł Kukiz jest postacią bardzo suwerenną, bardzo samodzielną w myśleniu i działaniu - zaznaczył Gowin.

ycipk-ei0x5e

Zobacz także: PiS kusi Kukiza? Marek Jakubiak ujawnia kulisy

Dodał, że nic nie jest przesądzone, ale na pewno łatwiejsze do rozważenia jest rozwiązanie zakładające wspólny start w wyborach.

- Nie zamierzamy kaperować pojedynczych polityków. Byłoby to nie fair wobec środowiska, w którym - jeszcze raz to podkreślę - być może po wyborach będziemy widzieli potencjalnego partnera do rządzenia - stwierdził wicepremier.

ycipk-ei0x5e

Źródło: Polsat News, wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-ei0x5e

ycipk-ei0x5e
ycipk-ei0x5e