Trwa ładowanie...
d8m70ca

Strajk nauczycieli 2019. PO wchodzi w temat protestu i uderza w PiS i Kaczyńskiego nowym spotem

Pojawił się nowy spot Koalicji Europejskiej dotyczący strajku nauczycieli. Opozycja tym samym jeszcze mocniej wchodzi w najbardziej emocjonujący dziś temat w Polsce. Za chaos w oświacie krytykuje nie tylko Annę Zalewską, ale także Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk nauczycieli 2019. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w spocie Koalicji Europejskiej.
Strajk nauczycieli 2019. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w spocie Koalicji Europejskiej. (PO, Fot: Koalicja Europejska)
d8m70ca

"Na naszych oczach rozgrywa się największy kryzys w historii polskiej edukacji. Kryzys, którego można było uniknąć, gdyby rząd PiS potrafił rozmawiać z nauczycielami" - mówi lektor w spocie wyborczym KE (można go obejrzeć poniżej).

Publikując trwający niespełna minutę klip z wypowiedziami najważniejszych polityków obozu władzy, opozycja jeszcze bardziej próbuje wykorzystać strajk nauczycieli do ataku na PiS.

d8m70ca

CZYTAJ TEŻ: Strajk nauczycieli 2019. Ryszard Proksa wkurzył związkowców z "Solidarności". "Cios w plecy"

- Zalewska dostała zakaz medialny, Szydło otrzymała zadania, które przerastają jej siły. Morawiecki nieobecny, Kaczyński nieobecny. To rząd odpowiada za chaos w edukacji, które tę ekipę przerasta - przekonują w rozmowie z WP sztabowcy Koalicji Europejskiej.

CZYTAJ TEŻ: Strajk nauczycieli 2019. Rozmowy "ostatniej szansy" zakończone. "Strata czasu"

Strajk nauczycieli KE
Podziel się

Strajk nauczycieli. Opozycja wykorzystuje wielki zasięg w sieci

To kolejny raz, gdy Koalicja Europejska wykorzystuje media społecznościowe przy okazji kłopotliwych dla rządu wydarzeń.

d8m70ca

Opozycja przedstawiła dotąd dwa spoty wyborcze (można obejrzeć je tu i tu).

Teraz wykorzystuje strajk nauczycieli.

Sztabowcy opozycji zdają sobie sprawę, że temat protestu w oświacie ma olbrzymi zasięg w internecie, przede wszystkim w mediach społecznościowych.

d8m70ca

Portal politykawsieci.pl napisał, że hasztag #StrajkNauczycieli uzyskuje rekordowy zasięg w sieci - 60 mln i 300 tys. wzmianek. To najbardziej "rezonujący" hashtag od czasu tzw. czarnego protestu.

Strajk nauczycieli. "Morawiecki i Kaczyński nieobecni"

Opozycja w nowym spocie atakuje nie tylko szefową MEN Annę Zalewską, ale także prezydenta i premiera.

d8m70ca

W klipie słyszymy m.in. wypowiedź Andrzeja Dudy o postulacie ZNP dotyczącym 1000 zł podwyżki na nauczycieli. "Obawiam się, że ten postulat ma charakter bardzo mocno polityczny i populistyczny" - mówi głowa państwa. "To jest niemożliwe [do zrealizowania]" - dodaje Jarosław Gowin.

Opozycja krytykuje także TVP.

"Zamiast dialogu i porozumienia, rząd zdecydował się na oczernianie nauczycieli w mediach publicznych. W tych samych mediach publicznych, dla których rząd przeznaczył ponad miliard złotych. Dla nauczycieli pieniędzy nie starczyło" - mówi lektor w klipie.

d8m70ca

"Z sercem na dłoni daliśmy wszystko, co na ten moment jest możliwe" - tę wypowiedź premiera Morawieckiego umieścili w spocie sztabowcy KE.

Lektor na koniec filmiku konkluduje: "Nie widać nikogo, kto mógłby ten chaos zatrzymać".

Strajk nauczycieli trwa od poniedziałku. Jak zapewniła wicepremier Beata Szydło, "egzaminy gimnazjalne się odbędą, a odpowiedzialni za nie są dyrektorzy szkół i Centralna Komisja Egzaminacyjna".

d8m70ca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8m70ca

Podziel się opinią

Share

d8m70ca

d8m70ca
Więcej tematów