Trwa ładowanie...
d1l9w17

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Koalicja Europejska o "wielkim wyborze" w nowym spocie

Wirtualna Polska jako pierwsza publikuje najnowszy spot wyborczy Koalicji Europejskiej, który ma prezentować główną oś podziału w kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Spot zostanie oficjalnie przedstawiony na sobotniej konwencji opozycji pod hasłem #WielkiWybór.
Share
Wybory 2019. Krystyna Pawłowicz i Jan Paweł II w nowym spocie KE.
Wybory 2019. Krystyna Pawłowicz i Jan Paweł II w nowym spocie KE.Źródło: PO, Fot: KE
d1l9w17

Jan Paweł II, Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Leszek Miller, Jerzy Buzek, Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz i Grzegorz Schetyna z jednej strony, z drugiej – Krystyna Pawłowicz, Andrzej Duda, Beata Szydło. Wszystkie te postaci są bohaterami najnowszego spotu Koalicji Europejskiej, który ma prezentować główny przekaz opozycji w kampanii przed wyborami do PE.

Wybory do PE. PO wykorzystuje słowa Pawłowicz

"Polska czekała wiele lat na powrót do wspólnoty Europy" – stwierdza lektor w spocie KE, który można zobaczyć poniżej.

CZYTAJ TEŻ: Koalicja Europejska zdradza wyborcze hasło: "Przyszłość Polski - wielki wybór"

d1l9w17

Jak mówi dalej: "Zapracowaliśmy na podróże bez granic, wsparcie finansowe i zaufanie partnerów. Pokazaliśmy skuteczność w polityce zagranicznej i zasłużyliśmy na pozycję u steru Europy. Tak było, zanim nastało państwo PiS".

CZYTAJ TEŻ: Magdalena Skorupka-Kaczmarek poprowadzi konwencję opozycji. Koalicja Europejska zderzy się z PiS

Po tym stwierdzeniu widzimy i słyszymy kluczowych polityków obozu władzy. "Unia Europejska jest dla mnie szmatką", "niech nas zostawią", "moje zwycięstwo 1:27 jest dla mnie ogromną satysfakcją", "wyimaginowana wspólnota, z ktorej dla nas niewiele wynika" – te wypowiedzi dotyczące UE padają z ust posłanki Pawłowicz, premier Szydło i prezydenta Dudy.

Po tym lektor w spocie pyta retorycznie: "To ma być nasza wizja Unii Europejskiej?".

Pawłowicz PO
PawłowiczŹródło: PO, Fot: PO

Schetyna o "wielkim wyborze"

Wreszcie następuje przejście – w spocie pojawia się lider Koalicji Europejskiej Grzegorz Schetyna.

d1l9w17

"26 maja wielki wybór Polaków będzie oczywisty. Albo jesteś za Unią Europejską, albo przeciw niej. Jeśli jesteś 'za' - głosuj na Koalicję Europejską" – przekonuje przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

PO PO
POŹródło: PO, Fot: PO

Pierwszym spotem PO w kampanii europejskiej był ten, w którym wykorzystano głośne wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Pisaliśmy o nim tutaj.

d1l9w17

Mocno polityczny weekend

Jak informowaliśmy w czwartek, była rzecznik prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Magdalena Skorupka-Kaczmarek poprowadzi konwencje Koalicji Europejskiej w najbliższy weekend. Eventy planowane są w Warszawie i w Gdańsku. Na konwencji PO w niedzielę przemówienie wygłosi m.in. Magdalena Adamowicz.

Koalicja Europejska szykuje mocne polityczne "zderzenie" z konwencją Zjednoczonej Prawicy – przekonują nasze źródła w opozycji.

Na sobotniej konwencji KE wystąpią liderzy partii koalicyjnych, a także "jedynki" w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Pierwsza trójka w kolejności: Włodzimierz Cimoszewicz, Ewa Kopacz, Jarosław Kalinowski.

d1l9w17

– Ma być mocne uderzenie. Przedstawimy "dekalog Koalicji Europejskiej". Rozwiniemy program, który zaprezentujemy w czwartek, wraz z naszym hasłem wyborczym – mówi nam osoba ze sztabu opozycji.

Inna dodaje: – Wybrzmieć ma przede wszystkim przekaz pozytywny. I przede wszystkim: podkreślanie jedności.

Platforma Obywatelska liczy właśnie na to: że uda się zatrzeć wrażenie o mniejszych lub większych podziałach w Koalicji Europejskiej – personalnych i programowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1l9w17

Podziel się opinią

Share
d1l9w17
d1l9w17
Więcej tematów