Trwa ładowanie...
d2135yv

Stanisław Karczewski: 11 listopada chyba nie jest najlepszym dniem na referendum

Tak marszałek Senatu skomentował propozycję Andrzeja Dudy. Według Stanisława Karczewskiego również pomysł kilkunastu pytań nie jest dobrym rozwiązaniem. I zapowiedział szczerą rozmowę z Andrzejem Dudą w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Karczewski: 11 listopada chyba nie jest najlepszym dniem na referendum
(PAP/EPA)
d2135yv

- Jestem umówiony z prezydentem i będę z nim rozmawiał o referendum ws. konstytucji. Nasze rozmowy zawsze były szczere i ta ws. referendum też taka będzie – powiedział Stanisław Karczewski w Radiu ZET. I dodał, że spotkanie jest w innej spawie, ale ma nadzieje, że temat referendum też zostanie poruszony.

- Będę namawiał Andrzeja Dudę na dogłębne konsultacje społeczne, w których wezmą udział nie tylko obywatele, ale także konstytucjonaliści i eksperci – powiedział. Marszałek Senatu dodał, że on sam jeszcze nie wiedząc o pomyśle prezydenta przeprowadził debatę na temat konstytucji. Zapowiedział też, że zorganizuje następne debaty i konferencje w tej sprawie.

Według Stanisława Karczewskiego kilkanaście pytań na referendum ws. konstytucji nie jest dobrym rozwiązaniem i on jest przeciw takiej formuje. Dał też do zrozumienia, że sprawa wniosku prezydenta wcale nie jest przesądzona. A przecież PiS ma bezpieczną większość w Senacie. - Senat podejmie decyzję o referendum dopiero po konsultacjach, gdy wszystko będzie wiadomo - powiedział.

Źródło: Radio ZET

d2135yv

Podziel się opinią

Share
d2135yv
d2135yv
Więcej tematów