Trwa ładowanie...

Spięcie w studiu TVP. Europoseł: "Państwo niestety milczycie"

W piątkowym Gościu Wiadomości doszło do spięcia między prowadzącym program Michałem Adamczykiem a europosłem Nowej Lewicy Łukaszem Kohutem. Zarzucił on telewizji publicznej milczenie ws. afery Łukasza Mejzy i sprzedaży działki przez żonę premiera. Co odpowiedział prowadzący?

Piątkowe wydanie Gościa Wiadomości. Nz. Michał Adamczyk, Łukasz Kohut i Patryk JakiPiątkowe wydanie Gościa Wiadomości. Nz. Michał Adamczyk, Łukasz Kohut i Patryk JakiŹródło: TVP INFO, fot: Screenshot
dg91s92
dg91s92

Rozmówcami Michała Adamczyka w Gościu Wiadomości byli europosłowie: Łukasz Kohut z Nowej Lewicy oraz Patryk Jaki z Solidarnej Polski. Prowadzący program zaczął od pytania o trwające ponad tydzień "milczenie Donalda Tuska" w sprawie spotkań prezesa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z politykami. Odpowiedź Łukasza Kohuta go zaskoczyła.

- Przede wszystkim chciałbym powiedzieć, że te echa, o których państwo mówią, wybrzmiewają przede wszystkim w telewizji publicznej. Szkoda, że nie wybrzmiewają afery pana Mejzy i afera związana z działką żony pana premiera - powiedział europoseł Łukasz Kohut.

Kohut do Adamczyka w TVP: Państwo milczycie

- Proszę nie instruować, czym powinna zajmować się telewizja publiczna. Jesteśmy członkiem Unii Europejskiej i jest gigantyczna afera na szczycie unijnej władzy. Uwaga, to nie jakaś telewizja czy media w Polsce ją ujawniły, tylko francuskie media. Dotyczy partii, której przewodniczącym jest Donald Tusk, czyli największej partii w Parlamencie Europejskim - odpowiedział Michał Adamczyk.

Zobacz także: Afera Mejzy. Polityk PiS o "najlepszym wyjściu z sytuacji"

- Bardzo się cieszę, że jesteśmy członkiem Unii Europejskiej, bo moje pokolenie o tym marzyło. Nie jestem członkiem tej frakcji, tylko Socjalistów i Demokratów. Jeżeli chodzi o tę aferę, to pan, który był członkiem trybunału obrachunkowego został ukarany i stracił część emerytury. To ważna afera, ale mamy przed nami wiele innych różnych afer, o których państwo niestety milczycie - skontrował europoseł.

dg91s92

- To nie jest tak, że milczymy. Gdyby oglądał pan programy telewizji publicznej, to zobaczyłby pan, że na te tematy również jest mowa. Gościmy europosłów, więc rozmawiamy o tym, co dzieje się na szczytach unijnej władzy - odparł Adamczyk i zwrócił się do drugiego z gości.

- Uważam, że to co pan poseł powiedział, to pochwała dla telewizji publicznej. Jeżeli tylko telewizja publiczna się tym zajmuje, to świadczy o tym, jaki jest stan mediów w Polsce. Inne nie mają odwagi zająć się sprawami najważniejszymi. Żyjemy w czasach, kiedy TSUE próbuje obalić w Polsce demokrację i przejąć uprawnienia polskiego rządu. Gdyby tak się stało, to okazałoby się, że wybory w Polsce nie mają znaczenia - odpowiedział Patryk Jaki.

Publikacja "Liberation"

Francuskie pismo "Liberation" opublikowało niedawno tekst "Konflikty interesów i handel wpływami na szczytach UE". Jego autor Jean Quatremer pisze o problemie etycznym, który wynika z prywatnych spotkań (choć opłacanych z unijnych pieniędzy) prezesa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z politykami Europejskiej Partii Ludowej.

W rozmowie z RMF FM zastrzegł jednak niedawno, że nie zarzuca mu korupcji. Spotkania miał organizować były audytor w Trybunale Audytorów UE, który został skazany za oszustwa finansowe.

dg91s92

Na czele Europejskiej Partii Ludowej wciąż stoi Donald Tusk. Media publiczne regularnie poruszają ten temat.

Źródło: TVP INFO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dg91s92
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg91s92
Więcej tematów