Trwa ładowanie...
d4k1ph9

Spekulacje wokół rekonstrukcji rządu. Dworczyk: rozmowy są zaawansowane

Nie milknie dyskusja wokół rekonstrukcji rządu. Ruszyła giełda nazwisk polityków do wymiany. Tymczasem szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podgrzewa atmosferę. - Rozmowy są bardzo zaawansowane - mówi Michał Dworczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (PAP, Fot: Rafał Guz/ PAP)
d4k1ph9

Wszystko wskazuje na to, że rekonstrukcja rządu ma objąć m.in. Annę Zalewską. – Dymisja minister edukacji jest przesądzona – informował reporter WP Michał Wróblewski, powołując się na źródła w PiS. Szefowa MEN została zmarginalizowana w negocjacjach ze związkami nauczycielskimi, którzy domagają się podwyżek.

Z rządem pożegna się również minister Teresa Czerwińska. Jak informuje "Rzeczpospolita" ma odejść w kwietniu na własną prośbę. Do pozostania w rządzie Czerwińskiej nie przekonał ani premier Mateusz Morawiecki, ani prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kiedy dojdzie do kolejnej rekonstrukcji rządu? Wody w usta nabrał również szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Decyzja należy do premiera, który w porozumieniu ze ścisłym kierownictwem PiS zdecyduje, kiedy nastąpi oraz jak szeroka będzie #rekonstrukcja. Rozmowy są bardzo zaawansowane - powiedział Michał Dworczyk na antenie Polskiego Radia.

d4k1ph9

Zobacz także: Szydło: Solidarność jest gotowa podpisać porozumienie z rządem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Polskie Radio"

d4k1ph9

Podziel się opinią

Share

d4k1ph9

d4k1ph9
Więcej tematów