Trwa ładowanie...
dbnkj0z

Sondaż zaufania do polityków. Duda, Morawiecki i Tusk na podium, ale jest kluczowa zmiana

Andrzej Duda, Donald Tusk i Mateusz Morawiecki - to politycy, którym Polacy ufają najmocniej. W pierwszej trójce nastąpiły jednak poważne przetasowania. Z kolei na drugim biegunie badania znajduje się Antoni Macierewicz, któremu nie ufa aż 70,9 proc. ankietowanych.
Share
Andrzej Duda wraca na 1 miejsce w rankingu zaufania
Andrzej Duda wraca na 1 miejsce w rankingu zaufaniaŹródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
dbnkj0z

Prezydent Andrzej Duda wygrywa w sondażu zaufania przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu. Tym samym głowa państwa wróciła na pierwsze miejsce w rankingu. Andrzejowi Dudzie ufa łącznie aż 43,9 proc. badanych. W tym "zdecydowanie ufa" mu 21,8 proc. i "raczej ufa" 22,1 proc.

Na drugim miejscu znalazł się Mateusz Morawiecki. Premier uzyskał wynik na poziomie 41,5 proc. Tym samym Donald Tusk spadł na trzecie miejsce - ufa mu 39,2 proc. badanych.

Co ciekawe, w lipcu szef Rady Europejskiej był numerem "1". Cieszył się wtedy zaufaniem 40,5 proc. badanych.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Na czwartym miejscu znalazła się prof. Małgorzata Gersdorf, której ufa 33,7 proc. badanych. Dalej jest Jarosław Kaczyński (31,2 proc. zaufania) i Władysław Kosiniak-Kamysz (30,6 proc. zaufania).

dbnkj0z

Liderem w kategorii "brak zaufania" jest Antoni Macierewicz

Na przeciwległym bieganie badania jest były szef MON. Antoniemu Macierewiczowi nie ufa aż 70,9 proc. badanych. W tym rankingu na drugim miejscu jest Grzegorz Schetyna. Politykowi nie ufa 58,3 proc. badanych, a Jarosławowi Kaczyńskiemu - 58,2 proc.

Dalej jest Zbigniew Ziobro - 57,9 proc. oraz Beata Szydło (57,8 proc.). Część Polaków nie ufa również Andrzejowi Dudzie (47,1 proc. badanych), Morawieckiemu (45,4 proc.) i Tuskowi (47,1 proc.).

dbnkj0z

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: #JedziemyWPolskę. Nowy cykl Wirtualnej Polski

dbnkj0z

Podziel się opinią

Share
dbnkj0z
dbnkj0z
Więcej tematów