Trwa ładowanie...
d2be7s7

Sondaż zaufania do polityków. Duda, Morawiecki i Tusk na podium, ale jest kluczowa zmiana

Andrzej Duda, Donald Tusk i Mateusz Morawiecki - to politycy, którym Polacy ufają najmocniej. W pierwszej trójce nastąpiły jednak poważne przetasowania. Z kolei na drugim biegunie badania znajduje się Antoni Macierewicz, któremu nie ufa aż 70,9 proc. ankietowanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda wraca na 1 miejsce w rankingu zaufania
Andrzej Duda wraca na 1 miejsce w rankingu zaufania (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d2be7s7

Prezydent Andrzej Duda wygrywa w sondażu zaufania przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu. Tym samym głowa państwa wróciła na pierwsze miejsce w rankingu. Andrzejowi Dudzie ufa łącznie aż 43,9 proc. badanych. W tym "zdecydowanie ufa" mu 21,8 proc. i "raczej ufa" 22,1 proc.

Na drugim miejscu znalazł się Mateusz Morawiecki. Premier uzyskał wynik na poziomie 41,5 proc. Tym samym Donald Tusk spadł na trzecie miejsce - ufa mu 39,2 proc. badanych.

Co ciekawe, w lipcu szef Rady Europejskiej był numerem "1". Cieszył się wtedy zaufaniem 40,5 proc. badanych.

d2be7s7
WP.PL
Podziel się

Na czwartym miejscu znalazła się prof. Małgorzata Gersdorf, której ufa 33,7 proc. badanych. Dalej jest Jarosław Kaczyński (31,2 proc. zaufania) i Władysław Kosiniak-Kamysz (30,6 proc. zaufania).

Liderem w kategorii "brak zaufania" jest Antoni Macierewicz

Na przeciwległym bieganie badania jest były szef MON. Antoniemu Macierewiczowi nie ufa aż 70,9 proc. badanych. W tym rankingu na drugim miejscu jest Grzegorz Schetyna. Politykowi nie ufa 58,3 proc. badanych, a Jarosławowi Kaczyńskiemu - 58,2 proc.

d2be7s7

Dalej jest Zbigniew Ziobro - 57,9 proc. oraz Beata Szydło (57,8 proc.). Część Polaków nie ufa również Andrzejowi Dudzie (47,1 proc. badanych), Morawieckiemu (45,4 proc.) i Tuskowi (47,1 proc.).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: #JedziemyWPolskę. Nowy cykl Wirtualnej Polski

d2be7s7

Podziel się opinią

Share

d2be7s7

d2be7s7
d2be7s7
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów