Trwa ładowanie...

Śmierć Pawła Adamowicza. Będzie proces organizatorów

Siedem osób stanie przed sądem w związku organizacją finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, podczas której zamordowany został Paweł Adamowicz.
Share
Paweł Adamowicz zmarł 19 stycznia 2019 roku
Paweł Adamowicz zmarł 19 stycznia 2019 rokuŹródło: NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto
d1wi3fo

Na ławie oskarżonych zasiądzie dwóch policjantów, urzędniczka miejska, dwóch ochroniarzy z agencji Tajfun oraz dwie osoby z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Policjanci i urzędniczka zostali oskarżeni o niedopełnienie obowiązków służbowych w związku z wydawaniem zgód na organizację finału WOŚP i o narażenie jego uczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Pozostałych oskarżonych dotyczy wyłącznie drugi zarzut.

Chodzi o feralny finał WOŚP z 13 stycznia 2019 roku. Wówczas prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, został zaatakowany przez nożownika i po kilku dniach zmarł.

d1wi3fo

Zabójca Pawła Adamowicza, Stefan W. Stefan W. usłyszał zarzuty zabójstwa, ale prokuratura nie skierowała w tej sprawie aktu oskarżenia do sądu, bo czeka na opinię biegłych psychiatrów ws. poczytalności podejrzanego.

Obchody na Westerplatte. Radosław Fogiel: Czasy Wolnego Miasta Gdańsk na szczęście się skończyły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wi3fo

Podziel się opinią

Share
d1wi3fo
d1wi3fo
Więcej tematów