Trwa ładowanie...
d3y1k8p

TVP przegrała proces. Sąd oddalił pozew wobec dziennikarzy. Chodzi o sprawę zabójstwa Pawła Adamowicza

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" i "Polityki" wygrali proces z TVP. Wojciech Czuchnowski i Ewa Siedlecka sugerowali, że przekaz publicznego nadawcy mógł wpłynąć na Stefana W. Mężczyzna w styczniu 2019 roku zasztyletował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Share
Sąd oddalił pozew wobec dziennikarzy, którzy sugerowali, że przekaz TVP mógł wpłynąć na zabójcę Pawła Adamowicza
Sąd oddalił pozew wobec dziennikarzy, którzy sugerowali, że przekaz TVP mógł wpłynąć na zabójcę Pawła AdamowiczaŹródło: PAP
d3y1k8p

TVP chciała pociągnąć do odpowiedzialności dziennikarzy na mocy art. 212 Kodeksu Karnego. Dotyczy on przestępstwa zniesławienia i jest uważany za przepis umożliwiający kneblowanie mediów. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew TVP.

Zabójca Pawła Adamowicza "oglądał treści prezentowane przez TVP, dotarły one do niego i kształtowały jego wizję Polski" - czytamy w uzasadnieniu postanowienia. Za tę sugestię, którą Ewa Siedlecka z "Polityki" zawarła na swoim blogu w dzień śmierci prezydenta Gdańska, pozwali ją prawnicy Telewizji Publicznej. Dziennikarka zwróciła uwagę, że szczególnie agresywny przekaz "Wiadomości TVP" czy satyryczne materiały w programie "Minęła 20" mogły wpłynąć na światopogląd Stefana W.

TVP przegrała proces. Sąd oddalił pozew wobec dziennikarzy

Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej" został z kolei pozwany za komentarz na Twitterze. "Zabójca Pawła Adamowicza ostatnie lata spędził w zakładzie karnym. Odkąd rządzi PiS, w placówkach publicznych puszcza się tylko TVP. Jest więc dosyć jasne, jaki przekaz do niego docierał. Aż dotarł…" - napisał.

d3y1k8p

Zobacz też: "Wiadomości TVP" ostro o Mateuszu Morawieckim. Radosław Fogiel: nie widzę tu nic nadzwyczajnego

OKO.press i Onet doliczyły się w TVP 1800 wzmianek o Pawle Adamowiczu w samym 2018 r. Prezydentowi Gdańska zarzucano korupcję, pracownicy TVP zaczepiali go na ulicy, zamieszczano pod jego adresem wyłącznie negatywne opinie. TVP przegrała też proces w II instancji przeciw Rzecznikowi Praw Obywatelskich. Adam Bodnar zarzucił publicznemu nadawcy mowę nienawiści przeciw Pawłowi Adamowiczowi.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl"

d3y1k8p

Podziel się opinią

Share
d3y1k8p
d3y1k8p
Więcej tematów