Trwa ładowanie...
d13drw4

Sformułowanie "Wykręcić Pobudzina" popularne. TVP postanowiło zareagować

Podobno materiały TVP, które mają najbardziej podobać się liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, mają specjalne określenie. Ich autorzy "wykręcili Pobudziny". O zwyczaju posługiwania się tym powiedzeniem mówiono w TOK FM. TVP nie przeszło obok tego obojętnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Określenie "Wykręcić Pobudzina" utworzono od nazwiska Klaudiusza Pobudzina
Określenie "Wykręcić Pobudzina" utworzono od nazwiska Klaudiusza Pobudzina (PAP, Fot: Stefan Maszewski/Reporter)
d13drw4

Redaktor Maciej Zakrocki w programie EKG na antenie TOK FM podjął temat stosowania określenia "wykręcić Pobudzina" w redakcjach Telewizji Polskiej. Doczekał się odpowiedzi.

Interweniować w sprawie postanowił kierownik redakcji Wiadomości TVP Jarosław Olechowski. W mailu domaga się od radia sprostowania informacji. - Jest całkowicie nieprawdziwa - zaznaczył.

- Pragnę kategorycznie zaprzeczyć, że w redakcji Wiadomości TVP - podobnie jak w pozostałych redakcjach Telewizyjnej Agencji Informacyjnej - stosowane jest określenie "wykręcić Pobudzina", które miałoby odnosić się do oceny materiałów reporterskich - napisał.
Treść maila pojawiła się na Twitterze.

Pojawiały się informacje, że o materiałach niezwiązanej już z TVP Ewy Bugały też mówiło się w ten sposób. Miała wykręcać nawet "trzy Pobudziny"

d13drw4

Powiedzenie pochodzi od nazwiska Klaudiusza Pobudzina. W styczniu zrezygnował z funkcji szefa TAI. Był nim niespełna rok - od maja 2017 roku. Wcześniej, od sierpnia 2016 roku kierował redakcją „Teleexpressu” i przez ponad pół roku był reporterem „Wiadomości”. Jeszcze wcześniej pracował m.in. w telewizji Trwam.

O Pobudzinie zrobiło się tez głośno, kiedy w sieci pojawił się mail od Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Skierowano go do urzędów, które podlegają resortowi: m.in. PKP, GDDKiA czy GITD. Wyjaśniono w nim, że redaktor Pobudzin pracuje "na rzecz tego, aby polska opinia publiczna była na bieżąco informowana o inwestycjach i inicjatywach".

Zobacz także: "Joasia, co tam u ciebie?". Krystyna Pawłowicz ma dwa oblicza

d13drw4

Podziel się opinią

Share

d13drw4

d13drw4
Więcej tematów