Trwa ładowanie...
d37kogd

Bugała rezygnuje z pracy w PKN Orlen

Ewa Bugała poinformowała na swoim profilu na Twitterze, że zrezygnowała z pracy w PKN Orlen. Powodem rezygnacji ma być "brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bugała rezygnuje z pracy w PKN Orlen
(WP.PL)
d37kogd

"Spotkała mnie bezprecedensowa, brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków. Dlatego podjęłam decyzję o rezygnacji z pracy w PKN Orlen. Oczywiście rezygnuję też z wszelkich przysługujących mi odpraw. Do zobaczenia" - napisała Ewa Bugała.

Informacja o tym, że Ewa Bugała została dyrektorem w PKN Orlen pojawiła się w środę. Reporterka, prezenterka, a w końcu szefowa redakcji serwisów informacyjnych TVP Info została dyrekotrem Biura Komunikacji Korporacyjnej i rzecznikiem prasowym koncernu.

d37kogd

Media rozpisywały się o jej wynagrodzeniu. Według "Faktu" na nowym stanowisku Bugała miała zarabiać prawie 250 tysięcy złotych brutto rocznie, co daje miesięcznie około 20 833 zł brutto. Do tego premia stanowiącą nawet 60 proc. rocznych zarobków.

Karierę 29-letniej dziennikarki porównywano do kariery Bartłomieja Misiewicza. Zarzucano jej brak doświadczenia. Jej nominacja wzbudziła kontrowersje nawet na prawicy. Nowa rzeczniczka Orlenu zareagowała nerwowo. '"W związku z falą nieprawdziwych informacji na mój temat kieruję do mojego biogramu na oficjalnej stronie PKN Orlen. Działania mające na celu podważenie moich kompetencji i wizerunku spotkają się z odpowiednią reakcją naszych prawników" - napisała kilka godzin temu na Twitterze.

Dwie godziny później pojawił się kolejny wpis na jej profilu. "Mój poprzedni wpis rzeczywiście mógł zabrzmieć zbyt mocno, ale chodziło o pojawiające się groźby i oszczerstwa pod moim adresem. Kompetencje natomiast potwierdzi moja praca. Proszę zatem Państwa o szansę i czas, żebym mogła się na niej skupić. Do usłyszenia niebawem!" - napisała.

Bugała urodziła się w 1989 r. jest absolwentka socjologi SGGW. W biogramie, do którego odsyłała Bugała, czytamy m.in., że pierwsze autorskie materiały reporterskie przygotowała w 2012 roku, do dwóch popołudniowych wydań "Wiadomości". "Swoją karierę zawodową zaczynała w 2010 roku. Najpierw od stażu w dziale PR firmy szkoleniowo-doradczej. Odbyła także staż w redakcji TVN24 i 'Faktów TVN'" - napisano.

Z telewizja Polską była związana od 2012 roku. Ostatnio pełniła funkcję kierownika redakcji serwisów informacyjnych TVP Info, szefowej i prowadzącej autorski program „Nie da się ukryć”, a także reporterki głównego wydania „Wiadomości”.

d37kogd

Podziel się opinią

Share
d37kogd
d37kogd
Więcej tematów