Trwa ładowanie...

Szefowie urzędów muszą pisać życzenia dla dyrektora w TVP? Ujawniono zaskakujący mail

Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin może spodziewać się nagłego wysypu życzeń i podziękowań za "rzetelną codzienną pracę". W sieci pojawił się mail, z którego wynika, że będzie to skoordynowane działanie. Stoi za nim Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Resort w wypowiedzi dla WP skomentował sytuację.

Szefowie urzędów muszą pisać życzenia dla dyrektora w TVP? Ujawniono zaskakujący mailŹródło: Agencja Gazeta, fot: Andrzej Michalik
d1evst7

"W imieniu p. Ministra Andrzeja Adamczyka przekazuję prośbę o przygotowanie pod podpis prezesa/dyrektora Państwa spółki/ organizacji podziękowań (połączonych z życzeniami świątecznymi) skierowanych do p.o. Szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej red. Klaudiusza Pobudzina za rzetelną codzienną pracę [...]" - czytamy w opublikowanym na Twitterze mailu.

Zamieszczona w sieci wiadomość jest podpisana nazwiskiem rzecznika Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Skierowano ją do urzędów, które podlegają resortowi: m.in. PKP, GDDKiA czy GITD. W dalszej części wyjaśniono, że red. Pobudzin pracuje "na rzecz tego, aby polska opinia publiczna była na bieżąco informowana o inwestycjach i inicjatywach" jednostek będących adresatami maila.

Poprosiliśmy MIB o potwierdzenie prawdziwości maila. W odpowiedzi przesłanej WP Szymon Huptyś stwierdził, że życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia "tradycyjnie kierują do dziennikarzy także jednostki podległe i nadzorowane" przez MIB. "Podziękowania za dotychczasową współpracę i życzenia świąteczne otrzymują zarówno od MIB, jak i jednostek podległych, liczne redakcje, dzięki którym opinia publiczna dowiaduje się o prowadzonych projektach infrastrukturalnych" - wyjaśnia rzecznik resortu.

Wypadek w Smętowie. Minister Adamczyk: Trwa wyjaśnianie przyczyn

d1evst7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1evst7
Więcej tematów