Trwa ładowanie...

Schorowany Kaczyński spotkał się z posłami. "Złożył krótkie życzenia i wyszedł"

Jarosław Kaczyński jest ostatnio niewidoczny: nie ma go ani w Sejmie, ani w mediach. Huczy więc od plotek o jego złym stanie zdrowia. Prezes pojawił się jednak na spotkaniu wielkanocnym PiS. - Wyszedł szybko, bo źle się czuł - zdradza nasz informator.

Share
Schorowany Kaczyński spotkał się z posłami. "Złożył krótkie życzenia i wyszedł"
Źródło: PAP, Fot: Piotr Polak
d18fn82

W środowe popołudnie, gdy z sejmowej mównicy przemawiał szef MSZ, na sali brakowało Jarosława Kaczyńskiego. Adam Bielan tłumaczył, że powstrzymały go "niezbyt poważne" problemy zdrowotne. Jednak wieczorem, tego samego dnia, prezes dotarł na wielkanocne spotkanie klubu parlamentarnego PiS.

Krótkie przemówienie, po którym wyszedł

Przed członkami swojego klubu parlamentarnego nie wygłosił ani motywującego przemówienia, ani nie został dłużej, niż było to konieczne. - Była krótka i niekontrowersyjna przemowa. Takie ogólne życzenia - mówi nasz informator. - Wyglądał kiepsko i wyszedł zaraz po przemówieniu. Nie został na kuluarowych rozmowach - dodaje.

d18fn82

Tylko jednym zdaniem rozbawił zgromadzonych działaczy. - Prezes zażartował: przepraszam za swój głos, ale widzą państwo, co się w Polsce dzieje.

Na spotkaniu nie brakowało też najważniejszych polityków PiS. Szczególnie intensywny miał być ten wieczór dla Mateusza Morawieckiego. - Premier był oblegany - przyznaje nasz informator.

Jednak żaden polityk PiS nie chce pod nazwiskiem opowiedzieć, czego Jarosław Kaczyński życzył swoim posłom i senatorom. I w jakiej był wtedy kondycji. - Trzeba było być na spotkaniu - ucina rozmowę Anna Sobecka. Inni tłumaczą, że mają w tej chwili ważne spotkania, sami zmagają się z grypą albo… właśnie jadą pociągiem i tracą zasięg.

d18fn82

Dzień po "jajeczku" - w czwartek - politycy PiS znów zebrali się w Sejmie, gdzie znów brakowało Jarosława Kaczyńskiego. Tym razem opuścił płomienne przemówienie Beaty Szydło.

Pogłoski o złym stanie zdrowia

Pogłoski o pogarszającym się stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego pojawiają się od dłuższego czasu. Kompleksowe badania prezes PiS przeszedł jeszcze w listopadzie, gdy szukano następcy Beaty Szydło. Wyniki miały dać odpowiedź, czy może on osobiście objąć to stanowisko. Jak się okazuje - były negatywne.

Wcześniej Jarosław Kaczyński nie pojawił się na listopadowym kongresie Porozumienia. A jedną z narad kierownictwa PiS, w sprawie rekonstrukcji rządu, odwołano, bo stan zdrowia prezesa PiS miał pogorszyć się po wizycie na rodzinnych grobach. Kaczyński był też nieobecny na grudniowych urodzinach Radia Maryja.

Wiadomo, że prezes PiS cierpi na jedno przewlekłe schorzenie: zwyrodnienie kolana. To dlatego trafił w listopadzie do szpitala przy ulicy Szaserów w Warszawie, a lekarze mieli mu radzić, by poddał się operacji.

d18fn82

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Ruszyła brutalna walka o schedę po Kaczyńskim. Były polityk PiS kreśli czarny scenariusz

d18fn82

Podziel się opinią

Share
d18fn82
d18fn82
Więcej tematów