Trwa ładowanie...
dffx45z

Schorowany Kaczyński spotkał się z posłami. "Złożył krótkie życzenia i wyszedł"

Jarosław Kaczyński jest ostatnio niewidoczny: nie ma go ani w Sejmie, ani w mediach. Huczy więc od plotek o jego złym stanie zdrowia. Prezes pojawił się jednak na spotkaniu wielkanocnym PiS. - Wyszedł szybko, bo źle się czuł - zdradza nasz informator.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosława Kaczyńskiego nie było w Sejmie na przemówieniu szefa MSZ
Jarosława Kaczyńskiego nie było w Sejmie na przemówieniu szefa MSZ (PAP, Fot: Piotr Polak)
dffx45z

W środowe popołudnie, gdy z sejmowej mównicy przemawiał szef MSZ, na sali brakowało Jarosława Kaczyńskiego. Adam Bielan tłumaczył, że powstrzymały go "niezbyt poważne" problemy zdrowotne. Jednak wieczorem, tego samego dnia, prezes dotarł na wielkanocne spotkanie klubu parlamentarnego PiS.

Krótkie przemówienie, po którym wyszedł

Przed członkami swojego klubu parlamentarnego nie wygłosił ani motywującego przemówienia, ani nie został dłużej, niż było to konieczne. - Była krótka i niekontrowersyjna przemowa. Takie ogólne życzenia - mówi nasz informator. - Wyglądał kiepsko i wyszedł zaraz po przemówieniu. Nie został na kuluarowych rozmowach - dodaje.

dffx45z

Tylko jednym zdaniem rozbawił zgromadzonych działaczy. - Prezes zażartował: przepraszam za swój głos, ale widzą państwo, co się w Polsce dzieje.

Na spotkaniu nie brakowało też najważniejszych polityków PiS. Szczególnie intensywny miał być ten wieczór dla Mateusza Morawieckiego. - Premier był oblegany - przyznaje nasz informator.

Jednak żaden polityk PiS nie chce pod nazwiskiem opowiedzieć, czego Jarosław Kaczyński życzył swoim posłom i senatorom. I w jakiej był wtedy kondycji. - Trzeba było być na spotkaniu - ucina rozmowę Anna Sobecka. Inni tłumaczą, że mają w tej chwili ważne spotkania, sami zmagają się z grypą albo… właśnie jadą pociągiem i tracą zasięg.

dffx45z

Dzień po "jajeczku" - w czwartek - politycy PiS znów zebrali się w Sejmie, gdzie znów brakowało Jarosława Kaczyńskiego. Tym razem opuścił płomienne przemówienie Beaty Szydło.

Pogłoski o złym stanie zdrowia

Pogłoski o pogarszającym się stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego pojawiają się od dłuższego czasu. Kompleksowe badania prezes PiS przeszedł jeszcze w listopadzie, gdy szukano następcy Beaty Szydło. Wyniki miały dać odpowiedź, czy może on osobiście objąć to stanowisko. Jak się okazuje - były negatywne.

Wcześniej Jarosław Kaczyński nie pojawił się na listopadowym kongresie Porozumienia. A jedną z narad kierownictwa PiS, w sprawie rekonstrukcji rządu, odwołano, bo stan zdrowia prezesa PiS miał pogorszyć się po wizycie na rodzinnych grobach. Kaczyński był też nieobecny na grudniowych urodzinach Radia Maryja.

dffx45z

Wiadomo, że prezes PiS cierpi na jedno przewlekłe schorzenie: zwyrodnienie kolana. To dlatego trafił w listopadzie do szpitala przy ulicy Szaserów w Warszawie, a lekarze mieli mu radzić, by poddał się operacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Ruszyła brutalna walka o schedę po Kaczyńskim. Były polityk PiS kreśli czarny scenariusz

dffx45z

Podziel się opinią

Share
dffx45z
dffx45z