Trwa ładowanie...
lekarz

Jarosław Kaczyński znów w szpitalu. Wiemy, na co choruje prezes PiS

Zwyrodnienie stanu kolanowego - to bolesna choroba, z którą boryka się prezes PiS. W poniedziałek po południu Jarosław Kaczyński pojechał do Wojskowego Instytutu Medycznego. Zostały tam przeprowadzone szczegółowe badania. Lekarze alarmują: polityk powinien poddać się operacji.

Share
Jarosław Kaczyński znów w szpitalu. Wiemy, na co choruje prezes PiS
Źródło: East News
d8rgxtk

Jak podał "Fakt", Jarosław Kaczyński nie chce się jednak poddać operacji. A ta jest wręcz obowiązkowa. Bo kolano prezesa już nie wytrzymuje obciążenia i trzeba je poddawać codziennym zabiegom.

Dlatego prezes PiS po raz kolejny zgłosił się do Wojskowego Instytutu Medycznego przy ulicy Szaserów w Warszawie. Zostały tam przeprowadzone badania oraz kontrola kolana, z którym polityk ma problem od dłuższego czasu.

Zwyrodnienie stawu kolanowego. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o tej chorobie

Według "Faktu", Kaczyńskiemu dokucza zwyrodnienie stanu kolanowego. Choroba związana jest ze starzeniem się organizmu. Często jest wynikiem urazów fizycznych. Do zwyrodnienia stawów kolanowych może też dojść na skutek otyłości. Więcej o tej chorobie możesz przeczytać tutaj.

d8rgxtk

Cierpi na nią nawet 20 proc. mieszkańców Europy. Wiele osób sięga po mocne leki przeciwbólowe. Stosuje się rehabilitację, a w skrajnych przypadkach operację. I właśnie z tym jest problem. Bo całkowity powrót do zdrowia może potrwać nawet 6 miesięcy.

Informacje o pogarszającym się zdrowiu polityka pojawiają się od dłuższego czasu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że prezes PiS chce mieć pewność, że fizycznie poradziłby sobie ze sprawowaniem funkcji premiera. Dlatego od pewnego czasu przechodzi badania lekarskie.

Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. służby zdrowia - zobacz wideo

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości uspokaja - "prezes regularnie chodzi na rehabilitację kolana, ale nie wiem nic o jego wczorajszej wizycie w WIM, więc nie mogę potwierdzić, czy taki był cel wizyty".

"Nie potwierdzam absolutnie informacji, które się od jakiegoś czasu pokazywały, że stan zdrowia pana prezesa jest kiepski. Jarosław Kaczyński jest w bardzo dobrej kondycji - mówiła wcześniej Beata Mazurek w rozmowie z Super Expressem.

d8rgxtk

Podziel się opinią

Share
d8rgxtk
d8rgxtk
Więcej tematów