Trwa ładowanie...
dey8tdq

Lekarze badali Jarosława Kaczyńskiego. Od wyników może zależeć, kto będzie premierem?

W jednym ze scenariuszy dotyczących rekonstrukcji rządu to Jarosław Kaczyński zostaje premierem. W ostatnich dniach coraz częściej pojawiają się informacje, że zastąpienie premier Beaty Szydło przez prezesa PiS jest niemal pewne. Jarosław Kaczyński miał przejść badania lekarskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński miał przejść badania lekarskie
Jarosław Kaczyński miał przejść badania lekarskie (flickr.com)
dey8tdq

Według se.pl, w ostatnich tygodniach prezes PiS Jarosław Kaczyński przechodził badania lekarskie w jednym ze szpitali w Warszawie. Badania miały być też w "ośrodku medycznym położonym 300 km na północ od stolicy" – podaje portal.

Jak informował we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna" powodem odwlekania zmian w rządzie są właśnie wątpliwości prezesa PiS, czy zdrowie pozwoli mu na objęcie fotela premiera.

Według informacji se.pl, Jarosław Kaczyński podejmie decyzję po badaniach i konsultacjach z lekarzami.

dey8tdq

Zobacz też: sprawdziliśmy czy mieszkańcy Brzeszcz czekają na powrót Beaty Szydło

Do sprawy odniósł się w TVN24 marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Polityk PiS stwierdził, że nie wie, jakie dokładnie badanie przechodził Jarosław Kaczyński. – Nie tylko prezesa, ale wszystkich namawiam, żeby się badać – powiedział. Dodał też, że badania powinny być przeprowadzane systematycznie, a nie przed podjęciem konkretnej decyzji.

Według Stanisława Karczewskiego informacje, że prezes PiS uzależnia objęcie funkcji premiera od wyników badań są tylko domysłami i spekulacjami.

dey8tdq

Spekulacje wokół rekonstrukcji rządu

Początkowo rekonstrukcja rządu miała nastąpić w połowie kadencji rządów PiS. Od miesięcy spekulowano na temat zmian w rządzie, aż w październiku premier Beata Szydło potwierdziła, że dojdzie do rekonstrukcji rządu. - Te zmiany nastąpią. W ciągu najbliższych kilkunastu dni poinformuję o decyzjach, które podjęłam - zapowiedziała w TVN24 Beata Szydło. Później zmiany w rządzie przełożono na początek grudnia.

Wokół rekonstrukcji mnożą się spekulacje. Według jednego scenariusza, niemal pewne jest to, że premierem zostanie Jarosław Kaczyński. Ale inna opcja zakłada, że nie będzie zmiany na fotelu premiera.

dey8tdq

Podziel się opinią

Share
dey8tdq
dey8tdq
Więcej tematów