Trwa ładowanie...
dbh3sdh

Jarosław Kaczyński premierem? Taki scenariusz miał powstać u prezydenta

O zmianach w rządzie mówi się już od kilku miesięcy. Rekonstrukcje zapowiadano na dwulecie rządów PiS, ale przełożono ją na początek grudnia. A to rodzi tylko nowe spekulacje. W kolejnym scenariuszu premierem zostaje prezes PiS Jarosław Kaczyński, a prezydent ma większy wpływ na MON i MSZ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński zastąpi Beatę Szydło? Coraz więcej osób namawia prezesa PiS
Jarosław Kaczyński zastąpi Beatę Szydło? Coraz więcej osób namawia prezesa PiS (SPL/East News)
dbh3sdh

Jak informuje se.pl, do takiego porozumienia miało dojść podczas rozmów Jarosława Kaczyńskiego z Andrzejem Dudą. Zakłada ono, że prezydent ustępuje w sporze o zmiany w sądownictwie, a w zamian za to ma wpływ na MSZ i resort obrony.

Z rządu ma odejść szef dyplomacji Witold Waszczykowski, którego zastąpi szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Ze stanowiskiem ma się też pożegnać Antoni Macierewicz, ale w tym przypadku se.pl milczy, kto miałby zastąpić ministra obrony.

Jak mówi kluczowy polityk PiS, którego nazwiska serwis nie ujawnia, coraz więcej osób namawia Jarosława Kaczyńskiego do objęcia fotela premiera.

dbh3sdh

Zobacz też: Jarosław Kaczyński w TVP Info o "500 plus". "To ja wymyśliłem"

Również "Wprost" donosi, że dojdzie do zmian w rządzie, a premierem zostanie Jarosław Kaczyński. Andrzej Duda ma godzić się na takie rozwiązanie, ale stawia warunek. Miałaby nim być całościowa zmiana w rządzie. Według informacji tygodnika, Beata Szydło miałaby kandydować na prezydenta Warszawy.

O zmianach w rządzie pisze też "Newsweek". Według tygodnika, jest niemal pewne że dojdzie do rekonstrukcji, a w najbliższym czasie ma dojść do spotkania Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy. Obaj politycy mają jeszcze rozmawiać na ten temat, ale prezydent wstępnie przyjął propozycję.

dbh3sdh

W tym scenariuszu, Jarosław Kaczyński również zostaje premierem, a Andrzej Duda zyskuje większy wpływ na politykę zagraniczną. Znowu pojawia się nazwisko Krzysztofa Szczerskiego, który miałby zastąpić szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. Dzięki temu prezydent jeżdżąc na unijne szczyty byłby nie tylko twarzą polskiej dyplomacji, ale też miałby realny wpływ na politykę zagraniczną.

dbh3sdh

Podziel się opinią

Share

dbh3sdh

dbh3sdh
Więcej tematów