Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński nie zostanie premierem? "Sama pani premier utrzyma stanowisko"

Do tej pory politycy byli powściągliwi, gdy pytano ich, kto będzie premierem po rekonstrukcji rządu. Ze słów szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego wynika jednak, że Beata Szydło nie musi obawiać się o swoje stanowisko. Jak twierdzi, obecna premier rządu dalej będzie sprawować tę funkcję.

Share
Jarosław Kaczyński nie zostanie premierem? "Sama pani premier utrzyma stanowisko"Źródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d4u8bib

– Pewniaków nie ma. Poczekajmy na decyzję pani premier - powiedział Ryszard Terlecki w rozmowie z Radiem Kraków, odnosząc się do zmian w rządzie. Jak dodał, "sama pani premier utrzyma stanowisko", a rekonstrukcja nastąpi, jak zapowiadano, w połowie listopada.

Do tej pory spekulacji związanych ze zmianą na tym stanowisku było wiele. Politycy PiS-u nie chcieli przesądzać, czy Beata Szydło pozostanie na fotelu premiera i byli bardzo ostrożni w swoich przewidywaniach. Jadwiga Staniszkis uznała, że do takiej zmiany nie dojdzie. Zdaniem socjolog prezes PiS wcale nie pali się do tego zadania.

Podobna opinia przeważała w sondażach. Z ostatniego badania przeprowadzonego przez IBRIS dla Radia Zet wynikało, że 57,6 proc. ankietowanych nie chce, by Szydło została zastąpiona przez Kaczyńskiego.

Spotkanie Duda - Kaczyński. Zapytaliśmy Polaków kto według nich postawi na swoim

Pytany o to, czy ministrem zdrowia przestanie być Konstanty Radziwiłł, Terlecki stwierdził, że "zobaczymy". - Nie chcę przesądzać dzisiaj. Nie powiem czego dotyczą zmiany, nie wskażę też skali. Zobaczymy. W najbliższych dniach kierownictwo PiS spotka się w Warszawie. Będziemy myśleć, jak powinna wyglądać rekonstrukcja - stwierdził.

Szef klubu PiS nie chciał również powiedzieć, czy ze stanowiskami pożegnają się Anna Streżyńska i Witold Waszczykowski. – Pewniaków nie ma. Poczekajmy na decyzję pani premier - stwierdził.

Źródło: Radio Kraków

d4u8bib
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4u8bib
d4u8bib
Więcej tematów