Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński premierem? Najnowszy sondaż

Rekonstrukcja rządu jest pewna. Pozostaje jednak najważniejsze pytanie. Czy premier Beata Szydło utrzyma stanowisko, czy zastąpi ją prezes PiS Jarosław Kaczyński? Głos w tej sprawie zabrali Polacy. Blisko 58 proc. z nich uważa, że nie jest to dobry pomysł.

Share
Jarosław Kaczyński premierem? Najnowszy sondaż
Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d338esc

Sondaż został przeprowadzony przez IBRiS na zlecenie Radia Zet. Badanym zadano jedno pytanie: "Czy Jarosław Kaczyński powinien zastąpić Beatę Szydło?". "Tak" odpowiedziało 31,5 proc., "nie" - 57,6 proc., a "nie wiem" - 10,9 proc.

Badanie przeprowadzono 23 października 2017 r. na próbie 1100 osób.

d338esc

Pogłoski o rekontrukcji rządu trwały od kilku miesięcy. We wtorek wątpliwości rozwiała premier Beata Szydło. Zapowiedziała, że do zmian dojdzie, ale o konkretnych decyzajch ma poinformować w ciągu kilkunastu dni.

PiS ma powody do zadowolenia

Tymczasem rząd bije rekordy notowań w kolejnych sondażach. W ostatnim badaniu CBOS opinie o nim są najlepsze od początku jego funkcjonowania. Do zwolenników rządu zaliczyło się w październiku 44 proc. badanych (wzrost o 1 punkt proc. w stosunku do września). Liczba przeciwników Rady Ministrów spadła o 3 punkty proc. i wyniosła 27 proc

Polepszyły się też notowania Beaty Szydło. Zadowolenie z tego, że stoi ona na czele rządu, wyraża 53 proc. badanych (wzrost o 1 punkt procentowy w porównaniu z badaniem z września). Niezadowolonych jest 35 proc. respondentów (spadek o 2 punkty)

d338esc

Podziel się opinią

Share
d338esc
d338esc
Więcej tematów