Trwa ładowanie...
ryszard terlecki

Ryszard Terlecki przekonuje: społeczeństwo oczekuje radykalnych reform sądownictwa. Mówi o "planie"

Prawo i Sprawiedliwość wykona reformę sądownictwa według planu - zapowiada Ryszard Terlecki. Szef klubu PiS uważa również, że "społeczeństwo oczekuje radykalnych reform sądownictwa".

Share
Ryszard Terlecki przekonuje: społeczeństwo oczekuje radykalnych reform sądownictwa. Mówi o "planie"
Źródło: PAP
d1fhcg8

- Społeczeństwo oczekuje radykalnych reform sądownictwa i najwyższy czas je wykonać, dlatego uważamy, że kolejne dyskusje na ten temat nie mają sensu. Wykonamy według planu reformę - powiedział w rozmowie z dziennikarzami Ryszard Terlecki, szef klubu PiS w Sejmie.

Reporter RMF FM opublikował również zdjęcie z sejmowych korytarzy. Widać na nim prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który kieruje się do marszałek Sejmu, Elżbiety Witek.

d1fhcg8

Zobacz też: Sędzia Juszczyszyn przyjechał do Sejmu, ale cofnięto mu delegację

Z kolei w piątek Senat przegłosował nowelizację pakietu ustaw sądowych. 51 senatorów głosowało za jej odrzuceniem, a 48 przeciw. Tym samym nowelizacja wróciła do prac w Sejmie. W środę Komisja Sprawiedliwości negatywnie zaopiniowała uchwałę Senatu o odrzucenie w całości ustawy sędziowskiej. Za taką decyzją głosowało 14 posłów, przeciwnych było 10 parlamentarzystów.

Wcześniejsze posiedzenie sejmowej Komisji Sprawiedliwości ws. ustawy sądowej trwało aż 10 godzin. Burzliwe obrady rozpoczęły się 19 grudnia o godz. 19:30 w czwartek. Skończyły się dopiero w piątek 20 grudnia nad ranem. Wówczas przegłosowano liczne poprawki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fhcg8

Podziel się opinią

Share
d1fhcg8
d1fhcg8
Więcej tematów