Trwa ładowanie...
d26flwq

Ryszard Terlecki przekonuje: społeczeństwo oczekuje radykalnych reform sądownictwa. Mówi o "planie"

Prawo i Sprawiedliwość wykona reformę sądownictwa według planu - zapowiada Ryszard Terlecki. Szef klubu PiS uważa również, że "społeczeństwo oczekuje radykalnych reform sądownictwa".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef klubu PiS Ryszard Terlecki
Szef klubu PiS Ryszard Terlecki (PAP)
d26flwq

- Społeczeństwo oczekuje radykalnych reform sądownictwa i najwyższy czas je wykonać, dlatego uważamy, że kolejne dyskusje na ten temat nie mają sensu. Wykonamy według planu reformę - powiedział w rozmowie z dziennikarzami Ryszard Terlecki, szef klubu PiS w Sejmie.

Reporter RMF FM opublikował również zdjęcie z sejmowych korytarzy. Widać na nim prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który kieruje się do marszałek Sejmu, Elżbiety Witek.

W środę Witek poinformowała, że skierowała wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, który ma rozstrzygnąć spór pomiędzy Sądem Najwyższym a Sejmem. - To co robi Małgorzata Gersdorf to podważenie prawa do stanowienia ustaw i podważanie kompetencji parlamentu - oceniła Marszałek Sejmu. Według Elżbiety Witek czwartkowe posiedzenie połączonych Izb Sądu Najwyższego, które ma zbadać status sędziów z Izby Dyscyplinarnej oraz Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, powinno zostać wstrzymane.

Zobacz też: Sędzia Juszczyszyn przyjechał do Sejmu, ale cofnięto mu delegację

Z kolei w piątek Senat przegłosował nowelizację pakietu ustaw sądowych. 51 senatorów głosowało za jej odrzuceniem, a 48 przeciw. Tym samym nowelizacja wróciła do prac w Sejmie. W środę Komisja Sprawiedliwości negatywnie zaopiniowała uchwałę Senatu o odrzucenie w całości ustawy sędziowskiej. Za taką decyzją głosowało 14 posłów, przeciwnych było 10 parlamentarzystów.

d26flwq

Wcześniejsze posiedzenie sejmowej Komisji Sprawiedliwości ws. ustawy sądowej trwało aż 10 godzin. Burzliwe obrady rozpoczęły się 19 grudnia o godz. 19:30 w czwartek. Skończyły się dopiero w piątek 20 grudnia nad ranem. Wówczas przegłosowano liczne poprawki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26flwq

Podziel się opinią

Share

d26flwq

d26flwq
Więcej tematów