Trwa ładowanie...

Ryszard Petru: ujawnimy listę osób, które dostały posady dzięki rekomendacji PiS

• Lider Nowoczesnej zapowiedział ujawnienie listy osób, które dostały posady w spółkach skarbu państwa dzięki rekomendacji PiS
• Jak powiedział Ryszard Petru, "w poniedziałek ruszy nasza ogólnopolska akcja o nazwie #Misiewicze
• Jego zdaniem "skala zawłaszczania państwa przez PiS jest ogromna"

Ryszard Petru: ujawnimy listę osób, które dostały posady dzięki rekomendacji PiSŹródło: PAP, fot: Wojciech Pacewicz
d49urt5

Na konferencji pasowej po spotkaniu z mieszkańcami Legnicy lider Nowoczesnej przedstawił listę #Misiewicze w KGHM, na której znalazły się 23 nazwiska. Byli na niej m.in. prezes kombinatu Krzysztof Skóra, członek rady nadzorczej i jednocześnie adwokat reprezentujący prywatnie byłego ministra skarbu Dawida Jackiewicza - Dominik Hunek, czy szef klubu PiS w legnickiej radzie miejskiej Zbigniew Bytner.

Petru zapowiedział, że od poniedziałku akcja ruszy w każdym województwie i lista osób, które trafią do grona #Misiewicze, będzie publikowana w internecie.

- To będzie lista osób, które dostały stanowiska w spółkach skarbu państwa z rekomendacji PiS, za to, że byli albo znajomymi kogoś z PiS, albo radnymi, albo posłami, albo teraz nie mają co robić, a mają bliskie związki z PiS-em - wyjaśnił Petru. Podkreślił, że skala zawłaszczania państwa przez PiS jest ogromna.

d49urt5

- Mamy jeden apel do wszystkich. Nie wierzcie, że Jarosław Kaczyński o tym nie wiedział. On część z tych nazwisk akceptował. Ale skala tej sitwy jest tak wielka, że nawet prezes Kaczyński, który wszystko wie, nie mógł wszystkich nazwisk poznać - mówił Petru.

Lider Nowoczesnej ocenił, że nie wynikało to z nieudolności ministra Jackiewicza, ale jest to "element polityki PiS przejmowania państwa właśnie przez #Misiewiczów w poszczególnych spółkach".

Petru pytany przez dziennikarzy, czy Nowoczesna poprze wniosek o odwołanie minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej, powiedział: "Poprzemy wniosek, ale mamy świadomość, że minister Zalewska nie zostanie odwołana".

d49urt5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49urt5
Więcej tematów