Trwa ładowanie...

Rosjanin ujawnił prawdę. Mówił o stratach w jednostce

Wywiad Ukrainy przechwycił kolejną rozmowę telefoniczną rosyjskiego żołnierza. Na upublicznionym nagraniu słychać, jak Rosjanin opowiada partnerce o zniszczeniu całej ukraińskiej wioski. Mówi też o ogromnych stratach w szeregach swojej jednostki.

Ukraińskie służby przechwyciły kolejne nagranie rosyjskiego żołnierzaUkraińskie służby przechwyciły kolejne nagranie rosyjskiego żołnierzaŹródło: MInisterstwo Obrony Rosji, Wywiad Wojskowy Ukrainy
d4jgk6h
d4jgk6h

W kolejnej, przechwyconej przez ukraiński wywiad rozmowie rosyjskiego żołnierza, możemy usłyszeć o działaniach wojsk Władimira Putina w jednej z atakowanych na terenie Ukrainy wiosek. Mundurowy w rozmowie z partnerką opowiada jednak nie tylko o zrównaniu jej z ziemią przez rosyjskie wojska, ale też o ogromnych stratach w szeregach swojej jednostki.

Żołnierz Putina tłumaczy, że jego odział "wziął wieś szturmem" i została ona doszczętnie zniszczona.

Rosjanin ujawnił prawdę. Mówił o stratach w jednostce

Rosjanin skarży się też na straty w armii i mówi, że ze 140 żołnierzy w jego jednostce pozostało tylko 45, reszta albo jest ranna, albo została zabita.

d4jgk6h

Tuż przed świętami ukraiński wywiad przechwycił inną rozmowę rosyjskiego żołnierza. Agresor tłumaczył przez telefon swojej żonie, że szukał sposobów na skrócenie służby, by - jako niezdolny do walki - mógł wrócić do Rosji.

Żołnierz o imieniu Andriej opowiedział żonie, że dwukrotnie próbował złamać sobie rękę za pomocą siekiery lub jej trzonka, ale nie udało mu się tego zrobić.

W połowie listopada służby opublikowały krótkie nagranie, w którym kobieta z przerażeniem w głosie tłumaczyła mężczyźnie, że do Rosji wraca coraz więcej ciał poległych na froncie w Ukrainie.

d4jgk6h

Służby wskazały, że nagrana rozmowa pochodziła z 14 listopada, nie ujawniono jednak, kim dokładnie byli rozmówcy i gdzie ją nagrano. Sugerowano, że kobieta, która mówiła żołnierzowi o kolejnych zmarłych przywożonych do Rosji, mogła być znajomą lub żoną okupanta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4jgk6h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d4jgk6h
Więcej tematów