Trwa ładowanie...
d1au05g

"Powinien wysiąść na Wschodnim". Komentarze do powitania zgotowanego Donaldowi Tuskowi

Żenujący spektakl czy pokaz siły? Powitanie Donalda Tuska na Dworcu Centralnym, które miało miejsce przed przesłuchaniem w prokuraturze, przeszło najśmielsze oczekiwania. Sieć podbijają komentarze dorównujące skali samego wydarzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk podczas przejścia do prokuratury
Donald Tusk podczas przejścia do prokuratury (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d1au05g

"Obrazki z Dworca Centralnego wyglądają jak połączenie Matejkowskiej Bitwy pod Grunwaldem z promocją w Lidlu" - tak opisał pejzaż warszawskiego dworca Konrad Piasecki. Dziennikarz dodał, że Donald Tusk, widząc, co się dzieje "powinien wysiąść na Wschodnim".

To jednak tylko wstęp do zdecydowanie niewybrednych komentarzy. "Prawdziwi Mężowie Stanu w naszej historii wysiadali z pociągów na przystanku Niepodległość. #KrulEuropy wysiada na przystanku prokuratura" - napisał polityk PiS Joachim Brudziński.

Przereklamowane wydarzenie

Nie na wszystkich wydarzenia z Dworca Centralnego zrobiły jednak wrażenie. "Byłem na tym powitaniu Tuska. Strasznie to medialnie nakręcone :) Głownie politycy PO, działacze KOD z Kijowskim na czele i trochę emerytów" - napisał fotoreporter Jakub Szymczuk.

Albo istny cyrk

"Cyrk" - tak określił sytuację poseł Nowoczesnej Radosław Lubczyk. "Podróżni i Warszawiacy dziękują za utrudnienia" - dodał na Twitterze.

Tego samego słowa użył Michał Szułdrzyński. "Kiedyś w podręcznikach historii dzieci będą czytać o "przemarszu Tuska przez stolicę"..." napisał i dodał "I pomyśleć, że gdyby nie samobójcza decyzja JK by usiłować zablokować DT na szefa Rady Europejskiej, dziś nie byłoby takiego cyrku..."

Komu należy się czerwona kartka

W sieci pojawiły się również prześmiewcze komentarze dotyczące czerwonego koloru kartek, które trzymali w rękach witający Tuska. Postanowił na nie odpowiedzieć poseł PO Michał Szczerba. "Demokracja się wali a wy komentujecie kolor kartki #PrzystanekEuropa. Czerwona kartka jest dla #PaństwoPiS. Nadzieja jest w Europie!" - napisał.

O co chodzi w sprawie

Niecodziennaatmosfera wokół przyjazdu Donalda Tuska do Warszawyma swój początek w śledztwie dotyczącym "przekroczenia uprawnień przez członków kierownictwa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, wskutek podjęcia współpracy ze służbą obcego państwa bez wymaganej zgody prezesa Rady Ministrów". Za przestępstwo przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego grozi do trzech lat więzienia.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przyjechał stawić się w warszawskiej prokuraturze, gdziezezna jako świadek w śledztwiedotyczącym współpracy SKW z Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

d1au05g

Podziel się opinią

Share

d1au05g

d1au05g
Więcej tematów