Trwa ładowanie...
d1mvphb

Popek chce wystartować w wyborach. "Kandyduję z partii Wolność, ale na kogo, to się dowiecie później"

O zapowiadanym "romansie" Popka z polityką było już głośno. Tajemnicą była jedynie partia, która go przyjmie. Teraz już wszystko jest jasne, a "Król Albanii" ogłosił to w swoim stylu. - Na pewno kandyduję z partii Wolność, ale na kogo kandyduję, to się dowiecie później - zagadkowo wyjaśnił Popek. Bo z wyborami do Sejmu może mieć problem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wcześniej Popek zapowiadał kandydowanie do Sejmu
Wcześniej Popek zapowiadał kandydowanie do Sejmu (Forum, Fot: Jakub Porzycki)
d1mvphb

Muzyk, zawodnik MMA, biznesmen. Zaczynał jako raper z krakowskim składem "Firma", za sobą ma odsiadkę w więzieniu, potem "wyemigrował" do Wielkiej Brytanii. Tam zasłynął w programach rozrywkowych, jego kariera nagle rozkwitła. Wydano za nim nawet europejski nakaz aresztowania, ale prokuratura uchyliła go w 2016 roku.

"Król Albanii" znany jest z licznych tatuaży, nawet tych na oczach oraz skaryfikacji ciała. Założył skład "Gang Albanii", który szturmem podbił polski rynek muzyczny.

d1mvphb

Popek niedawno ogłosił, że zostanie politykiem i wystartuje na posła na Sejm. Nie było tylko pewne, z jakiej partii. Sugerowano, że wybierze Kukiz'15. Ale teraz już wszystko jasne, Król Albanii właśnie to ogłosił.

Popek wybrał Wolność. Korwin-Mikke: nie widzę przeciwwskazań, ale...

- Na pewno kandyduję z partii Wolność, ale na kogo kandyduję, to się dowiecie później - zdradził Popek w rozmowie z portalem mma.pl. Wcześniej wystąpił na "Weekendowym Festynie Wolnościowym" w Częstochowie.

Janusz Korwin-Mikke powiedział o Popku, że "nie widzi przeciwwskazań, ale nie zamierza brać odpowiedzialności za efekty tego przedsięwzięcia".

d1mvphb

Problemem Popka w wyborach do Sejmu mogą być jego wyroki. Sam twierdził, że przez 7 lat przebywał w więzieniu, potem miał na głowie europejski nakaz aresztowania.

W sondażach Wolność jest bardzo nisko. Popek na pomoc?

A konstytucja RP mówi jasno: "wybraną do Sejmu lub do Senatu nie może być osoba skazana prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego".

d1mvphb

Według ostatniego badania CBOS, Wolność uzyskałaby w wyborach do Sejmu tylko 2 proc. głosów. To i tak lepiej w porównaniu do wcześniejszego badania, bo ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego zanotowało wzrost o 1 punkt proc.

Prawo i Sprawiedliwość wraz z Solidarną Polską i Polską Razem uzyskały w tym badaniu aż 47 proc. poparcia. To najlepszy wynik w historii PiS.

Walki w dyskontach. Oto ulubiony sport Polaków - zobacz wideo

d1mvphb

Podziel się opinią

Share
d1mvphb
d1mvphb