Trwa ładowanie...
dsq4pqt

Podwyżki dla posłów. Tomasz Cimoszewicz opuszcza Platformę

Nie milkną echa kontrowersyjnej decyzji o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie. Były poseł Tomasz Cimoszewicz ogłosił w mediach społecznościowych, że rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Powodem jest postawa polityków PO, którzy w większości poparli pomysł autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Cimoszewicz jest oburzony decyzją władz Platformy ws. podwyżek dla posłów
Tomasz Cimoszewicz jest oburzony decyzją władz Platformy ws. podwyżek dla posłów (PAP)
dsq4pqt

"Kochani, przez ostatnie 5 lat byłem członkiem PO. To już koniec. Przy największej recesji w historii i dramatach ludzi w ostatnich i nadchodzących miesiącach, podnoszenie pensji o 58 procent, a kilka miesięcy wcześniej podnoszenie kwot na prowadzenie biur i najem mieszkania służbowego, to niewytłumaczalne zachowanie. Tak samo, sięgnięcie po dodatkowe kilkadziesiąt milionów złotych z naszych kieszeni na utrzymanie partii politycznych. Nie mogę tego legitymować, tak więc czas się rozstać i pożegnać" - napisał na swoim profilu na Facebooku Tomasz Cimoszewicz.

   Facebook
(Facebook, Fot: Facebook)

Polityk od pięciu lat był członkiem Platformy, w ubiegłej kadencji zasiadał w Sejmie. W wyborach w 2019 roku nie dostał się do parlamentu. Prywatnie jest synem byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza.

dsq4pqt

Przypomnijmy, Sejm przyjął w piątek zmiany w prawie podwyższające wynagrodzeniadla samorządowców, parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie. Według nowych przepisów, wynagrodzenia prezydenta, parlamentarzystów, premiera, ministrów, wojewodów i marszałków województwa wzrosną o 40 proc. Pensja będzie też przysługiwała pierwszej damie i wyniesie 18 tys. zł.

Zobacz też: Rekonstrukcja rządu. Balcerowicz komentuje plan zmian

Za przyjęciem nowego prawa było 386 posłów, przeciw 33, wstrzymało się 15. W Zjednoczonej Prawicy ustawę poparło 226 posłów, w klubie Koalicji Obywatelskiej 100 posłów, w klubie Lewicy 39 posłów, w klubie PSL-Kukiz'15 za ustawą było 20 posłów. Natomiast politycy Konfederacji, jako jedyni, byli przeciwni podwyżce.

dsq4pqt

To kolejny polityk Platformy, który otwarcie krytykuje kierownictwo partii. W sobotę senator KO Jacek Bury napisał, że "każdy, kto podniesie rękę za podwyżkami, splunie w twarz obywatelom i swoim wyborcom".

Z kolei w niedzielę na Twitterze gorzkich słów nie szczędził również Dariusz Rosati. "Dziś, w kryzysie, nie czas na podwyżki dla nas. Nas wybrali ludzie którzy nam zaufali. Popełniliśmy wielki błąd" - napisał Rosati.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsq4pqt

Podziel się opinią

Share
dsq4pqt
dsq4pqt
Więcej tematów