Trwa ładowanie...
d1p506t

PiS nieoficjalnie: Marszałek Sejmu Marek Kuchciński musi odejść ze stanowiska

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński ma pojawić się w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej z Jarosławem Kaczyńskim i podać się do dymisji – twierdzą nieoficjalnie politycy partii rządzącej. Zaznaczają jednak: – Wszystko jest możliwe. Ostateczne decyzje miały zostać podjęte w czwartek przed południem. Zna je tylko ścisłe grono członków władz PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński może zostać odwołany
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński może zostać odwołany (East News, Fot: Grzegorz Bukala)
d1p506t

10 godzin trwały "narady" w centrali PiS w środę.

Na Nowogrodzkiej pojawili się najważniejsi politycy ze ścisłego kierownictwa partii. To w tym gronie omawiano temat lotów rodzinnych marszałka Sejmu. I to w tym gronie miano podjąć decyzję, że Marek Kuchciński powinien zrezygnować ze swojej funkcji.

CZYTAJ TEŻ:Marszałek Sejmu Marek Kuchciński kończy kadencję. W PiS szukają następcy

d1p506t

Wbrew oficjalnym przekazom, nie listy wyborcze były głównym tematem tych rozmów. Mówiono przede wszystkim o marszałku i o tym, jak sprawa jego lotów – uderzająca w cały obóz władzy od kilku tygodni – wpłynie na kampanię.

Marszałek na wylocie

Nasi rozmówcy przekonują, że sprawę trzeba raz na zawsze przeciąć. A to jest możliwe jedynie z odejściem marszałka.

Prezes PiS ma poświęcić starego partyjnego druha, który w ostatnim czasie wprowadził go w błąd. Informatorzy z PiS przekonują bowiem, że Jarosław Kaczyński nie znał skali wykorzystywania rządowego odrzutowca przez marszałka.

d1p506t

CZYTAJ TEŻ:"A pomyśleć, że Marek latać nie lubił". Kuchciński "oszukał" Kaczyńskiego, ale PiS go ratuje

Prezes ma być świadomy powagi sytuacji, ważył wszystkie "za" i "przeciw" na bieżąco, a partia robiła badania. I przeważyło przekonanie, że marszałek jest jednak dużym dla formacji rządzącej balastem. I że należy go poświęcić.

A jeśli nie? To Kaczyński na pewno zaproponuje zmiany w prawie – generalnie rzecz biorąc, ukrócające przywileje polityków (np. darmowe przeloty, uregulowanie kwestii korzystania z rządowych samolotów przez rodzinę polityków).

 East News
(East News)

Jak będzie ostatecznie? Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego w czwartek o 12:30. W piątek zaś ma odbyć się debata nad wnioskiem o odwołanie Kuchcińskiego. Może skończyć się tak, że przed weekendem poznamy już nazwisko nowego marszałka Sejmu.

d1p506t

Oczywiście wraz z odejściem marszałka wiąże się rezygnacja kierownictwa Cetrum Informacyjnego Sejmu.

CZYTAJ TEŻ:Marek Kuchciński i jego loty. "Brak dymisji będzie strzałem w głowę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1p506t

Podziel się opinią

Share
d1p506t
d1p506t
Więcej tematów