Trwa ładowanie...

PiS nieoficjalnie: Marszałek Sejmu Marek Kuchciński musi odejść ze stanowiska

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński ma pojawić się w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej z Jarosławem Kaczyńskim i podać się do dymisji – twierdzą nieoficjalnie politycy partii rządzącej. Zaznaczają jednak: – Wszystko jest możliwe. Ostateczne decyzje miały zostać podjęte w czwartek przed południem. Zna je tylko ścisłe grono członków władz PiS.
Share
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński może zostać odwołany
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński może zostać odwołanyŹródło: East News, Fot: Grzegorz Bukala
d2b4xen

10 godzin trwały "narady" w centrali PiS w środę.

Na Nowogrodzkiej pojawili się najważniejsi politycy ze ścisłego kierownictwa partii. To w tym gronie omawiano temat lotów rodzinnych marszałka Sejmu. I to w tym gronie miano podjąć decyzję, że Marek Kuchciński powinien zrezygnować ze swojej funkcji.

CZYTAJ TEŻ:Marszałek Sejmu Marek Kuchciński kończy kadencję. W PiS szukają następcy

d2b4xen

Wbrew oficjalnym przekazom, nie listy wyborcze były głównym tematem tych rozmów. Mówiono przede wszystkim o marszałku i o tym, jak sprawa jego lotów – uderzająca w cały obóz władzy od kilku tygodni – wpłynie na kampanię.

Marszałek na wylocie

Nasi rozmówcy przekonują, że sprawę trzeba raz na zawsze przeciąć. A to jest możliwe jedynie z odejściem marszałka.

Prezes PiS ma poświęcić starego partyjnego druha, który w ostatnim czasie wprowadził go w błąd. Informatorzy z PiS przekonują bowiem, że Jarosław Kaczyński nie znał skali wykorzystywania rządowego odrzutowca przez marszałka.

d2b4xen

CZYTAJ TEŻ:"A pomyśleć, że Marek latać nie lubił". Kuchciński "oszukał" Kaczyńskiego, ale PiS go ratuje

Prezes ma być świadomy powagi sytuacji, ważył wszystkie "za" i "przeciw" na bieżąco, a partia robiła badania. I przeważyło przekonanie, że marszałek jest jednak dużym dla formacji rządzącej balastem. I że należy go poświęcić.

A jeśli nie? To Kaczyński na pewno zaproponuje zmiany w prawie – generalnie rzecz biorąc, ukrócające przywileje polityków (np. darmowe przeloty, uregulowanie kwestii korzystania z rządowych samolotów przez rodzinę polityków).

 East News
Źródło: East News

Jak będzie ostatecznie? Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego w czwartek o 12:30. W piątek zaś ma odbyć się debata nad wnioskiem o odwołanie Kuchcińskiego. Może skończyć się tak, że przed weekendem poznamy już nazwisko nowego marszałka Sejmu.

d2b4xen

Oczywiście wraz z odejściem marszałka wiąże się rezygnacja kierownictwa Cetrum Informacyjnego Sejmu.

CZYTAJ TEŻ:Marek Kuchciński i jego loty. "Brak dymisji będzie strzałem w głowę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b4xen

Podziel się opinią

Share
d2b4xen
d2b4xen
Więcej tematów