Trwa ładowanie...

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński i jego loty z rodziną i przyjaciółmi. Piotrowicz dla WP: "To był wypadek losowy"

Marek Kuchciński rządowym odrzutowcem latał nie tylko ze swoją rodziną, ale także z rodzinami czołowych polityków PiS. Jednym z nich był Stanisław Piotrowicz. Szef sejmowej komisji sprawiedliwości mówi WP: – Potrzebowałem przewieźć lek dla mojej małżonki. Starałem się bezskutecznie o rejs LOT-em. Dowiedziałem się o możliwości lotu z marszałkiem Kuchcińskim. I z tej możliwości skorzystałem.

Share
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński i jego loty z rodziną i przyjaciółmi. Piotrowicz dla WP: "To był wypadek losowy"Źródło: East News, fot: Aleksandra Szmigiel
d1mei31

Media podają kolejne informacje o lotach marszałka Sejmu. Skala zjawiska była dużo szersza, niż opisywało to Centrum Informacyjne Sejmu.

Przykład: 2 czerwca na pokład odrzutowca lecącego z Rzeszowa do Warszawy zabrał się z Kuchcińskim – jak informuje "Fakt" – europoseł Zdzisław Krasnodębski z żoną Anną. Z kolei 15 marca na lot Warszawa–Rzeszów–Warszawa marszałek wziął na pokład kolegów: posła Bogdana Rzońcę, posłankę Krystynę Wróblewską oraz posła Stanisława Piotrowicza z żoną Marią.

d1mei31
Kuchciński TVN24
Kuchciński Źródło: TVN24, fot: tvn24

Żaden z wymienionych parlamentarzystów nie chciał wypowiedzieć się dla mediów, które opisywały sprawę. Również na korytarzach sejmowych próżno szukać polityków PiS skorych do rozmowy o problemie z lotami marszałka, jego rodziny i znajomych.

Nam udało się porozmawiać z posłem Piotrowiczem.

Jeden, jedyny raz

– Rzeczywiście 15 marca wspólnie z żoną lecieliśmy na pokładzie samolotu z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim – przyznaje nam szef komisji sprawiedliwości. – Mogę ten przypadek określić jako wypadek losowy – dodaje.

Jak wyjaśnia Wirtualnej Polsce Piotrowicz: – Moja żona tego dnia była w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Potrzebowaliśmy przewieźć wyprodukowany tam lek dla mojej małżonki, który może być przewożony tylko w stanie zamrożenia. Musiałem to zrobić. Starałem się o bilety na rejs LOT-u do Rzeszowa, jednak bilety były "obłożone" i ich nie dostaliśmy. Dowiedziałem się, że jest możliwość lotu z marszałkiem do Rzeszowa. I z tej możliwości z małżonką skorzystaliśmy.

d1mei31

Poseł Piotrowicz dodaje: – Podroż z Warszawy autobusem to blisko 9 godzin, samochodem - 6 godzin. To bardzo długo, żeby przewieźć lek w stanie zamrożenia. Z małożonką mieszkamy 70 km od Rzeszowa.

Nasz rozmówca dodaje, że "dysponuje wszelkimi dokumentami na tę okoliczność". – To był jeden i jedyny raz, gdy skorzystaliśmy z lotu z marszałkiem Sejmu – podkreśla szef sejmowej komisji sprawiedliwości. – To był naprawdę wypadek losowy. Sam nie wiedziałem do końca, co wtedy zrobić – dodaje poseł PiS.

I przekonuje, że może opłacić lot żony.

"Na miejscu opozycji bym zamilknął"

– Czy marszałek powinien w takim stopniu korzystać z rządowego odrzutowca? – pytamy Stanisława Piotrowicza.

d1mei31

– Rodzi się pytanie, czy można w sposób lepszy zorganizować możliwość przemieszczania się marszałka, drugiej osoby w Polsce, w kraju i poza jego granicami. Przy jednoczesnym zapewnieniu takiej osobie bezpieczeństwa – zastanawia się polityk.

Marek Kuchciński East News
Marek Kuchciński Źródło: East News, fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

– Opozycja wzywa do dymisji pana Marka Kuchcińskiego – dodajemy.

d1mei31

Piotrowicz odpowiada: – Opozycja razi hipokryzją. Już nawet nie chcę przypominać, że poprzedni marszałkowie i premier Donald Tusk w znacznie większym stopniu korzystali z możliwości takich przelotów. Na miejscu opozycji bym zamilknął.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mei31
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mei31
d1mei31
Więcej tematów