Trwa ładowanie...
d19apgh

PFN ponownie pod lupą prokuratury. Chodzi o kampanię "Sprawiedliwe sądy"

Polska Fundacja Narodowa po raz kolejny ma trafić pod lupę śledczych. Zdaniem sądu prokuratura zaniechała ustalania stanu faktycznego ws. kampanii "Sprawiedliwe sądy", sfinansowanej m.in. przez PFN. Prokuratura ma wszcząć śledztwo ws. organizacji akcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PFN ponownie pod lupą prokuratury. Chodzi o kampanię "Sprawiedliwe sądy"
PFN ponownie pod lupą prokuratury. Chodzi o kampanię "Sprawiedliwe sądy" (PAP)
d19apgh

Prokuratura ma zbadać organizację akcji

O sprawie poinformował RMF24. Zdaniem Sąd Okręgowego w Warszawie prokuratura zaniechała ustalania stanu faktycznego, a oparła się wyłącznie na opiniach fundacji. Zabrakło również analizy wydatków na kampanie bilboardową. "W ten sposób sąd przychylił się do zażalenia prezydenta Warszawy". Sąd zaznaczyć miał ponadto, że prokuratura sprawdzi przepływy finansowe PFN z podmiotami, które realizowały kampanie wymierzoną w sądy.

Prokuratura ma wziąć pod uwagę wyrok sądu gospodarczego, który w listopadzie uznał, że sfinansowanie kampanii było niezgodne z celami Fundacji oraz jej statutem. Oznacza to, że śledczy mają teraz przesłuchać m.in. zarząd Fundacji i zweryfikować, czy nie doszło do przestępstwa i działania na szkodę fundacji.

d19apgh

Przypomnijmy, że kampania "Sprawiedliwe Sądy" zlecona została w 2017 roku przez Polską Fundację Narodową spółce Solvere. Jej głównym celem było przekonanie Polaków do sądowej reformy wprowadzanej przez Prawo i Sprawiedliwość. Za finansowanie odpowiadała m.in PFN - powołana do promocji Polski za granicą, otrzymująca dotacje od spółek Skarbu Państwa.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19apgh

Podziel się opinią

Share
d19apgh
d19apgh
Więcej tematów