Trwa ładowanie...
d2j7qpl

"Oni ci nigdy nie wybaczą". Wojciechowicz promuje książkę o warszawskim ratuszu

Jacek Wojciechowicz - były wiceprezydent Warszawy - rozlicza się ze swoją dawną przełożoną Hanną Gronkiewicz-Waltz. Już wkrótce w - jak sam zapowiada - "sensacyjnej" książce, ujawni tajemnice warszawskiego ratusza. Mówi o tym w klipie, który publikujemy na WP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kandydat na prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz przed stołecznym ratuszem.
Kandydat na prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz przed stołecznym ratuszem. (Jacek Wojciechowicz, Fot: WP)
d2j7qpl

"Kiedy wyrzucałem doktora Chazana, usłyszałem - oni ci nigdy nie wybaczą. Mówili mi, że w Warszawie muszę słuchać się partii i wykonywać polityczne rozkazy. Powiedziałem: nie" - mówi w klipie promującym książkę "Kulisy warszawskiego ratusza" (publikujemy go wyżej) Jacek Wojciechowicz, były zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz, dziś kandydat na prezydenta Warszawy.

Lektor w profesjonalnie zmontowanym trailerze zapowiada: "W sensacyjnej książce twórca sukcesów Warszawy Jacek Wojciechowicz opowie o kulisach rządzenia stolicą Polski". Następnie w klipie wymienione są duże miejskie inwestycje, za które miał odpowiadać właśnie były wiceprezydent, wyrzucony przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Wojciechowicz padł ofiarą czystek w ratuszu po ujawnieniu afery reprywatyzacyjnej. On sam twierdzi, że z aferą nie miał absolutnie nic wspólnego.

Wojciechowicz i HGW PAP
Wojciechowicz i HGW (PAP, Fot: Rafał Guz)

Zobacz więcej: "Jacek Wojciechowicz wydaje książkę: "Kulisy warszawskiego ratusza"

Skrin z klipu Wojciechowicza Jacek Wojciechowicz
Skrin z klipu Wojciechowicza (Jacek Wojciechowicz, Fot: Jacek Wojciechowicz)

Screen z klipu Wojciechowicza

– Ta książka jest o Warszawie, o kulisach ratusza i mechanizmach podejmowania decyzji, które mają wpływ na życie każdego warszawiaka. Chcę opowiedzieć mieszkańcom naszego miasta, jak wygląda zarządzanie nim. Jak sprawuje się władzę w metropolii – mówi Wirtualnej Polsce Jacek Wojciechowicz.

Jacek Wojciechowicz i Hanna Gronkiewicz-Waltz PAP
Jacek Wojciechowicz i Hanna Gronkiewicz-Waltz (PAP, Fot: Rafał Guz)

– To nie jest tak, że ja chcę wylać wiadro pomyj na kogokolwiek. Nie oznacza to jednak, że będzie miło. Nie będzie. Odsłonię mechanizmy polityczno-personalne panujące w ratuszu. W kontekście systemowym, ale nie zabraknie również szczegółowych i - mam nadzieję - ciekawych anegdot i historii – dodaje w rozmowie WP kandydat na prezydenta Warszawy. – Wierzę, że dla mieszkańców miasta będzie to interesująca pozycja.

d2j7qpl

Fragment wstępu z książki

Wstęp Jacek Wojciechowicz
Wstęp (Jacek Wojciechowicz, Fot: Jacek Wojciechowicz)

- Czy jest to książka wymierzona w Hannę Gronkiewicz-Waltz? - dopytujemy. – Nie wszystko będzie się podobać pani prezydent – twierdzi enigmatycznie Wojciechowicz. Podkreśla jednak, że "nie żyje odwetem".

Wojciechowicz - dziś prezes Instytutu Rozwoju Warszawy - twierdzi, że został zdymisjonowany przez Gronkiewicz-Waltz bezpodstawnie. Bo dlaczego to on ma odpowiadać za reprywatyzacyjne przekręty, za które odpowiedzialność ponosi sama pani prezydent i urzędnicy zajmujący się tą - nomen omen - działką? W końcu został kozłem ofiarnym. – Zwracałem uwagę na różne rzeczy, co do których uważałem, że nie są prawidłowe – tak tłumaczy dziś Wojciechowicz niesprawiedliwą jego zdaniem decyzję Gronkiewicz-Waltz. Pracował w ratuszu jako wiceprezydent 10 lat.

Skrin z traileru Wojciechowicza. WP.PL
Skrin z traileru Wojciechowicza. (WP.PL, Fot: Jacek Wojciechowicz)

Screen z klipu Wojciechowicza

d2j7qpl

Wojciechowicz wystąpił w końcu z Platformy Obywatelskiej. Ostro atakował Grzegorza Schetynę. "Mimo że od dwóch lat państwo polskie jest niszczone przez Prawo i Sprawiedliwość, opozycji nie udało się ani zatrzymać tych szkodliwych działań, ani zbudować realnej, dającej nadzieję alternatywy. Platforma Obywatelska nieudolnie próbuje zatrzymać złą zmianę. Bez szybkiej i radykalnej zmiany sposobu zarządzania i działania Platformy Obywatelskiej skazujemy Polskę na kolejne lata rządów PiS. Ja takiej chęci zmiany nie dostrzegam" - tłumaczył swoją decyzję Wojciechowicz. O Schetynie mówił: "To jest polityka w stylu cinkciarza spod Pewexu w latach 70. (...) Oszukać, nie dotrzymać słowa, wygrać za wszelką cenę, ośmieszyć".

Wreszcie Wojciechowicz napisał książkę. Jak powiedział nam Michał Kamiński, który współpracuje z byłym wiceprezydentem: "To ma być bomba". Książka ukaże się w drugiej połowie lipca.

Okładka książki Jacka Wojciechowicza WP.PL
Okładka książki Jacka Wojciechowicza (WP.PL, Fot: WP)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2j7qpl

Podziel się opinią

Share
d2j7qpl
d2j7qpl
Więcej tematów