Ogromny hejt na TVP. Krzysztof Ziemiec z "Wiadomości" potrzebował urlopu

To może być koniec kariery Krzysztofa Ziemca w "Wiadomościach" TVP. Jak dowiaduje się WP, popularny prezenter nie wytrzymuje fali krytyki, jaka spada na publiczną telewizję. Po ostatnim swoim programie wziął urlop. Nie wiadomo, czy wróci do prowadzenia programu.

Dziennikarze "Wiadomości " TVP skarżą się na hejt
Źródło zdjęć: © PAP | Ireneusz Sobieszczuk Jan Bogacz
Tomasz Molga

W TVP trwa gigantyczne zamieszanie. Według nieoficjalnych informacji najważniejszy program informacyjny miałby utracić jedną ze swoich gwiazd. Krzysztof Ziemiec od dawna nie pojawił się na antenie. Według rozmówców WP, ma to związek z mocno krytykowanym za stronniczość wydaniem "Wiadomości" sprzed tygodnia.

- Gdzie pan znikł? - zapytaliśmy Krzysztofa Ziemca.

- Po tym wszystkim wziąłem urlop. Na razie postanowiłem się nie wypowiadać w żadnej sprawie. Nie komentuję plotek na temat swojego odejścia - odpowiedział znany prezenter "Wiadomości". Zakończył rozmowę bez wyjaśnienia, kiedy i czy w ogóle pojawi się w "Wiadomościach".

Na osobie znanego prezentera skupiła się krytyka przekazu "Wiadomości" TVP z 14 stycznia. Do zilustrowania materiału o mowie nienawiści dobrano wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej, a także Jerzego Owsiaka i Lecha Wałęsy. W negatywnym kontekście przedstawiono Jerzego Owsiaka, podkreślając, że po informacji o ataku na Adamowicza nie przerwał finału WOŚP. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło kilkadziesiąt skarg na stronniczość tego materiału.

Dziennikarze TVP nie wytrzymują hejtu

Plotkom o odejściu Krzysztofa Ziemca z "Wiadomości" zaprzeczył kilka dni temu Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jednak sama TVP, poproszona przez WP o stanowisko w tej sprawie, nie odpowiedziała. Według jednego z menedżerów TVP Ziemiec ma się pojawić wkrótce na wizji, by poprowadzić relacje ze szczytu ekonomicznego w szwajcarskim Davos, który rozpoczyna się 22 stycznia.

- Dziennikarze nie wytrzymują fali hejtu i szczucia. Oskarżano nas, że to materiały TVP Info wprowadziły Stefana W. w maniakalny stan, bo oglądał krytyczne materiały na temat Pawła Adamowicza. Potem okazało się, że w jego więzieniu nie ma TVP Info na liście kanałów - mówi menedżer TVP.

Rozmówca dodaje, że Ziemiec musiał odpocząć. Ostatnio po każdym wydaniu "Wiadomości" automatyczna sekretarka redakcyjnego telefonu zapełnia się nienawistnymi komentarzami od widzów. Wiele z nich ma dotyczyć konkretnych autorów programu.

Zobacz także: Antonina Adamowicz żegna ojca

- Jedna opinia rzucona w internecie wywołuje wielką burzę w mediach i ponownie wylewa się na nas fala hejtu - dodaje. Przykład to ostra recenzja Michała Broniatowskiego, redaktora naczelnego polskiej edycji Politico. Zarzucił on TVP, że ocenzurowała relację z uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska. Rzekomo w taki sposób, aby nie pokazać jak Donald Tusk oddaje hołd, klękając przed trumną.

Ponownie Jarosław Olechowski z TAI musiał zaprzeczać: - TVP Info na żywo i w całości transmitowało dzisiaj przemarsz konduktu żałobnego w Gdańsku oraz mszę św. w intencji Pawła Adamowicza. Wszelkie sugestie o "cenzurowaniu” relacji są nieprawdziwe i podłe. To naturalne, że transmisje w różnych kanałach TV mogą się nieznacznie różnić - napisał na Twitterze.

Jacek Kurski: Standardy były zachowane

Prezes TVP Jacek Kurski zapewnił w rozmowie z WP, że telewizja dochowała wszelkich standardów w przeżywaniu tych dramatycznych chwil.

- Trzeba wrócić do normalnej atmosfery. Coś się kończy i trzeba wrócić do normalności, życie idzie dalej - podsumował ostatnie dni.

Tymczasem dziś do krytyków "Wiadomości" TVP dołączył prezydent Andrzej Duda. Poprzez swojego rzecznika dał znać, że "jest krytyczny wobec telewizji i nie tylko wobec telewizji publicznej". - We wszystkich mediach publicznych i także tych komercyjnych, szczególnie w telewizjach przydałby się reset - powiedział na antenie RMF FM Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie
Zabójstwo w Barcicach. Nowe okoliczności. Prokuratura ujawnia
Zabójstwo w Barcicach. Nowe okoliczności. Prokuratura ujawnia
Bus dachował na S7. Są ranni. Droga całkowicie zablokowana
Bus dachował na S7. Są ranni. Droga całkowicie zablokowana
Wypadek polskiego autokaru w Austrii. Tragiczne doniesienia
Wypadek polskiego autokaru w Austrii. Tragiczne doniesienia
Szef MON o strategii Trumpa. "Nie może ponieść porażki"
Szef MON o strategii Trumpa. "Nie może ponieść porażki"
Paweł S. małym świadkiem koronnym. "Składa obszerne wyjaśnienia"
Paweł S. małym świadkiem koronnym. "Składa obszerne wyjaśnienia"
Atak psów pod Zieloną Górą. Miały być szkolone dla policji
Atak psów pod Zieloną Górą. Miały być szkolone dla policji
Śmigłowiec LPR na miejscu. 19-latek w wypadku miał ogromne szczęście
Śmigłowiec LPR na miejscu. 19-latek w wypadku miał ogromne szczęście
Akty oskarżenia wobec Wosia i Mateckiego. Prokurator zapowiada
Akty oskarżenia wobec Wosia i Mateckiego. Prokurator zapowiada
Auto doszczętnie zniszczone. 19-letni kierowca wyszedł baz szwanku
Auto doszczętnie zniszczone. 19-letni kierowca wyszedł baz szwanku
Nieobowiązkowe szkolenia wojskowe. Wśród posłów chętnych nie brakuje
Nieobowiązkowe szkolenia wojskowe. Wśród posłów chętnych nie brakuje
Tragedia w Pudliszkach. 77-latek nie żył od dwóch tygodni
Tragedia w Pudliszkach. 77-latek nie żył od dwóch tygodni
Szukała kobiet w trudnej sytuacji i oferowała pracę. Resztę robili oni
Szukała kobiet w trudnej sytuacji i oferowała pracę. Resztę robili oni