Trwa ładowanie...

Obowiązkowe szczepienia dzieci? Rzecznik Praw Dziecka odpowiada

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak był pytany w RMF FM przez Roberta Mazurka o swój stosunek do ewentualnych obowiązkowych szczepień dzieci przeciwko COVID-19. Unikał jednoznacznego stanowiska zasłaniając się ewentualnymi decyzjami ekspertów. - Będzie decyzja, że te szczepienia są na pewno w Polsce dostępne, wtedy będziemy decydowali - mówił Mikołaj Pawlak.

Rzecznik Praw Dziecka był pytany o dzieci migrantów oraz o szczepienia dzieci Rzecznik Praw Dziecka był pytany o dzieci migrantów oraz o szczepienia dzieci Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d4mkhuk

Rzecznik Praw Dziecka był gościem Roberta Mazurka w porannej Rozmowie RMF. Pytany był o swoje niejednoznaczne stanowisko ws. szczepienia dzieci. Jeszcze kilka miesięcy temu Mikołaj Pawlak nazywał szczepienia eksperymentem. Teraz RPD przyznał, że z żoną rozważają zaszczepienie swoich dzieci. Pytany o ewentualną obowiązkowość szczepień mówił, że czeka na decyzje ekspertów.

Szczepienie dzieci przeciw COVID-19 obowiązkowe?

- Będzie decyzja, że te szczepienia są na pewno w Polsce dostępne, wtedy będziemy decydowali. Myślę, że warto posłuchać specjalistów, lekarzy, odpowiedzialność rodziców jest bardzo duża i wczoraj jeszcze ustalałem, jakie są zasady, chociażby we Francji. Poważne zalecenia lekarzy dla dzieci, żeby stosować szczepienia. Myślę, że to jest najlepsze, co można powiedzieć - mówił Mikołaj Pawlak.

- Czekamy na to aż szczepionki przylecą do Polski i wtedy wszystkich zachęcam do szczepienia dzieci - mówił RPO. Unikał jednak odpowiedzi na pytanie, czy poparły obowiązkowość szczepień przeciwko COVID-19.

d4mkhuk

Zobacz także: Zamęt wokół działek Morawieckich. Będzie kontrola

Gospodarz audycji zapytał też o sytuację dzieci migrantów, którzy przekraczają granicę polsko-białoruską.

"Bitwa z Saracenami"

- Jestem jednym z niewielu, który kilkakrotnie był na granicy. Byłem zarówno u naszych dzieci, chociażby w szkole w Kuźnicy, które z okien swojej szkoły, 300 metrów dalej, widziały bitwę, niektórzy mówią, że z Saracenami. I te dzieci odwiedziłem... - mówił Mikołaj Pawlak. Określenie o bitwie z Saracenami wywołało zaskoczenie u Roberta Mazurka, który w weekend był w strefie przygranicznej i nie słyszał takich określeń.

d4mkhuk

- Przekazałem pogląd, jaki jest na granicy wśród mieszkańców. Panie redaktorze mówię o relacjach ludzi, którzy słyszeli huk, krzyk i bitwę 300 metrów od ich domów i dzieci, które były w tym czasie w szkole - odpowiedział Mikołaj Pawlak.

- Dzieci, które czekają z rodzicami na status uchodźców, są w ośrodkach i tam jest kształcenie, tam przyjeżdżają nauczyciele, psychologowie i to się dzieje chociażby w Białymstoku. Dzieci, które już mają status uchodźcy i których przyjmujemy już w Polsce, po to, żeby im pomóc, chodzą do zwykłych szkół - powiedział Rzecznik Praw Dziecka.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4mkhuk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mkhuk
Więcej tematów