Trwa ładowanie...
d377rwf

Nowoczesna zawiadamia prokuraturę ws. Solidarnej Polski

• Nowoczesna złożyła zawiadomienie do prokuratury po publikacji „Newsweeka”
• Według Nowoczesnej m. in. Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski wyłudzili dotację i poświadczyli nieprawdę
• Partia nie wierzy w wyjaśnienie sprawy przez prokuraturę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowoczesna zawiadamia prokuraturę ws. Solidarnej Polski
(PAP)
d377rwf

Nowoczesna poinformowała dzisiaj, ze złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zbigniewa Ziobrę, Jacka Kurskiego i innych członków zarządu Solidarnej Polski. Zawiadomienie do prokuratury dotyczy dokonania oszustwa, wyłudzenia dotacji i poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Konferencja, której nie było?

Jest to reakcja partii na artykuł jaki ukazał się w „Newsweeku”. Opisano w nim, że MELD zapłacił ok. 40 tys. euro za zorganizowaną w Polsce konferencję na 800 osób. MELD to jedna z frakcji w europarlamencie, która miała przeznaczać pieniądze na sympozja i warsztaty, które w rzeczywistości się nie odbywały.

Według dziennikarzy „Newsweeka” jedną z takich konferencji o polityce klimatycznej UE miała zorganizować Solidarna Polska 30 czerwca 2013 roku. Jednak tego dnia nie odbyła się żadna konferencja, ale partyjna konwencja Solidarnej Polski pod hasłem „Nowe państwo, nowa konstytucja”.

Stanowisko Nowoczesnej

Kamila Gasiuk-Pihowicz na konferencji prasowej mówiła, że Nowoczesna ma podstawy obawiać się, że pani premier będzie sprawę wyjaśniać równie skutecznie jak sprawę Misiewicza i nie wierzy w rzetelne wyjaśnienie sprawy. Dlatego jeszcze dziś zwróci się o zbadanie sprawy konwencji Solidarnej Polski przez odpowiednie instytucje europejskie, czyli Europejski Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych i Europejski Trybunał Obrachunkowy.

Według Nowoczesnej Zbigniew Ziobro musi być poza cieniem wszelkich podejrzeń, a ta sprawa pokaże, czy polityków rządu obowiązują te same zasady co wszystkich. Tym bardziej, że zarzuty stawiane przez „Newsweek” noszą znamiona prania brudnych pieniędzy i bardzo zastanawiające jest to, że od publikacji tygodnika z internetu zniknęły wszystkie rzeczy dotyczące konwencji Solidarnej Polski z 2013 roku.

Oświadczenie Solidarnej Polski

Solidarna Polska wydała oświadczenie, że dziennikarze „Newsweeka” dopuścili się manipulacji, bo tego dnia na konferencji mówiono o negatywnych sutkach unijnego pakietu klimatycznego. A projekt konferencji został wcześniej zatwierdzony przez MELD i zrealizowany zgodnie z założeniami, o czym świadczy pozytywny wynik zleconego przez Parlament Europejski audytu.

d377rwf

Podziel się opinią

Share

d377rwf

d377rwf
Więcej tematów