Trwa ładowanie...

Wyciekły nowe taśmy. Mogą wstrząsnąć Zjednoczoną Prawicą

Ujawniono kolejne "taśmy ziobrystów". Tym razem rozmowa między Tomaszem Mrazem a Marcinem Romanowskim dotyczy "walki o władzę na prawicy". Romanowski twierdzi, że za ataki na Fundusz Sprawiedliwości odpowiadają Mateusz Morawiecki i Marian Banaś. Nazywa też ojca ówczesnego premiera Mateusza Morawieckiego "ruskim agentem", a jego samego "niemieckim".

Nowe "taśmy ziobrystów". Morawiecki "niemieckim agentem"?Nowe "taśmy ziobrystów". Morawiecki "niemieckim agentem"?Źródło: PAP
d3lr5nf
d3lr5nf

Dziennikarze "19:30" TVP ujawniają kolejne "taśmy ziobrystów". Słychać na nich, jak dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości Tomasz Mraz rozmawia z byłym wiceministrem sprawiedliwości i pełnomocnikiem Zbigniewa Ziobry ds. Funduszu Sprawiedliwości Marcinem Romanowskim.

Podczas rozmowy Romanowski dzieli się wrażeniami z pracy poselskiej. Później pojawia się temat ewentualnych zarzutów dla ówczesnego szefa MON Mariusza Błaszczaka.

Zdaniem Romanowskiego, jest to "robota Morawieckiego i jego ludzi". Romanowski uważa także, że za "atakami" na Fundusz Sprawiedliwości również stoi Morawiecki.

"To jest robota Morawieckiego"

- No, a jak tam to "posłowanie"? Przywykasz coraz bardziej? - pyta Mraz Romanowskiego.

d3lr5nf

Romanowski odpowiada żartobliwie, że ostatnio miał refleksję i zastanawiał się, czy kandydat na wójta Tereszpola jest odpowiedni, po czym stwierdził, że może sam by nim został. - To byłoby ciekawsze... Może nie ciekawsze, ale owocniejsze, no - dodał Romanowski.

Następnie Mraz zwraca uwagę na zarzuty wobec Błaszczaka. - No, za rakietę, jeszcze nie zarzuty, ale chcą, chcą... złożyć zawiadomienie. Chcą wyczyścić po prostu 1/3 prawej strony sceny politycznej - mówi Mraz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Afera z Funduszem Sprawiedliwości. Ekspert: Kaczyński jest bezradny

- Wiesz, no powiem ci szczerze, niestety, to jest robota Morawieckiego i jego środowiska. Myślisz, że przypadkiem jest to, że Borys (...) jeszcze jest na swoim stanowisku? Przecież tam są największe konfitury. Czy widziałeś, żeby ktokolwiek, kto atakował Morawieckiego, na poważnie został wezwany przez komisję? - odpowiada Romanowski.

d3lr5nf

- Stary, no to jest tak grubymi nićmi szyte, że jestem przekonany, że te wszystkie ataki na fundusz są przez niego inspirowane i przez Banasia. To jest jedna klika. Gość po prostu chce zostać liderem łże-prawicy, nie. Tak jak jego tatuś - ruski agent, a on nie wiem jaki, niemiecki, albo jedno i drugie - mówi dalej Romanowski.

- Rozwala całkowicie Polskę - stwierdza Mraz.- No, robią Kulturkampf - odpowiada Romanowski.

"Część walki o władzę na prawicy"

Były wiceminister sprawiedliwości mówi, że "trzeba się bardzo mocno przygotować również na działania procesowe" oraz, że sam przygotowuje "materiał, jak się zachowywać, jak wbiją o 6 rano, czy wezwą na przesłuchanie".

d3lr5nf

- Wiesz, takie nie tylko dla nas, ale generalnie dla ludzi, nie... (...) Wiesz niestety, ale tak jak mówiłem teraz Tomkowi, na te rzeczy trzeba patrzeć też w kontekście politycznym. Różni ludzie, także z naszego środowiska, inspirują na nas różne ataki, żeby odciągnąć uwagę od swoich grzeszków. To jest część walki o władzę na prawicy - mówi Romanowski.

- Morawiecki wykorzystuje tutaj różne narzędzia, żeby nas rozwalić. Najkrócej rzecz ujmując - dodał.

Pod koniec rozmowy pojawia się nieznajoma kobieta. - Tam nic nowego się chyba nie pojawia? - mówi do Romanowskiego. Ten odpowiada, że w wielu sprawach nie. - Ile można grzać tym samym, wiesz? - pyta kobieta.

d3lr5nf

- Ale teraz chodzi o to, że oni będą chcieli przechodzić do realizacji. Błaszczakowi chcą stawiać zarzuty za rakietę, nie i kto im zabroni, dla Glapa Trybunał Stanu (śmiech). Uruchamiają prokuraturę, żeby podtrzymywać, że coś tam znajdą. Oni są przekonani, że myśmy robili tam nie wiadomo jakie rzeczy - mówi Romanowski.

Źródło: TVP Info

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3lr5nf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lr5nf
Więcej tematów