Trwa ładowanie...

Nowe fakty ws. rozmowy gen. Błasika z kpt. Protasiukiem

Gen. Andrzej Błasik i kpt. Arkadiusz Protasiuk minęli się na płycie lotniska, a ich rozmowa mogła trwać najwyżej kilka sekund - nieoficjalnie dowiedział się tygodnik "Wprost".

Share
Nowe fakty ws. rozmowy gen. Błasika z kpt. ProtasiukiemŹródło: WP.PL
d36pjw8

Z ustaleń gazety wynika, że na taśmach z monitoringu na warszawskim Okęciu z 10 kwietnia widać dwie osoby, które się mijają, na kilka sekund przystają i przez chwilę rozmawiają.

- Te dwie osoby to niemal na pewno gen. Błasik i kpt. Protasiuk, choć i w tej sprawie nie ma stuprocentowej pewności. Nagranie jest zresztą na tyle niewyraźne, że nie ma szans na odczytanie z ruchu warg słów, jakie padają w ciągu tych kilku sekund. Prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy, jak wyglądała ta rozmowa - ujawnia rozmówca tygodnika, który zna zawartość taśm.

Jak dowiedział się "Wprost", to właśnie słaba jakość nagrania i krótki czas trwania rozmowy był przyczyną rozbieżności w dotychczasowych wypowiedziach wojskowych prokuratorów badających smoleńską katastrofę. Początkowo rzecznik prokuratury wojskowej płk Zbigniew Rzepa twierdził, że śledczy w ogóle nie znaleźli kadrów z rozmawiającymi gen. Błasikiem i kpt. Protasiukiem. Później zastępujący go kpt. Marcin Marsjan mówił, że rozmowa jest, ale nie ma kłótni.

Ostatecznie płk Rzepa wrócił do pierwotnej wersji, według której na taśmach nie ma żadnej rozmowy. - I ta wersja jest aktualna. Nie znaleziono obrazu, na którym gen. Błasik i kpt. Protasiuk ze sobą rozmawiają - mówi "Wprost" płk Rzepa.

d36pjw8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36pjw8
d36pjw8
Więcej tematów