Trwa ładowanie...

Kontrowersyjne słowa niemieckiego polityka. "To będzie gorzkie dla Ukrainy"

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa już prawie pięć miesięcy. Premier niemieckiego landu Saksonia wskazał, że konieczne jest "jak najszybsze zamrożenie wojny". Zdaniem Michaela Kretschmera, "to Niemcy i Francja ze swoimi wpływami mają do odegrania główną rolę jako mediatorzy". Polityk odniósł się również do dostaw gazu i ropy z Rosji.

Michael Kretschmer o "zamrożeniu" wojny w UkrainieMichael Kretschmer o "zamrożeniu" wojny w UkrainieŹródło: PAP, fot: Robert Michael
d403k5h
d403k5h

Premier niemieckiego landu Saksonia Michael Kretschmer w rozmowie z dziennikiem "Bild" odniósł się m.in. do negocjacji ws. zawieszania broni w Ukrainie.

- To będzie gorzkie dla Ukrainy, jeśli dojdzie do takich rozmów - wskazał. Polityk podkreślił jednak: "To nie znaczy, że się (Ukraina - przyp. red.) poddaje, że zrzeka się terytorium".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

d403k5h

Zobacz też: Zełenski odwołuje współpracowników. Ekspert komentuje

Niemiecki polityk o surowcach z Rosji

Kretschmer przekazał również, że jeśli chodzi o dostawy energii do Niemiec, to przez "co najmniej kolejnych pięć lat" jego kraj będzie nadal potrzebował surowców, takich jak ropa i gaz z Rosji.

- Wiem, że to jest opinia mniejszości i przeciwne stanowisko jest znacznie bardziej popularne. Tym bardziej działam na rzecz jej większego uwzględnienia - zaznaczył niemiecki polityk.

d403k5h

"Bild" dodał, że swoją wypowiedzią premier Saksonii "otwarcie przeciwstawia się linii rządu federalnego Niemiec i stanowisku własnej partii, CDU". Dziennik przypomniał również, że kanclerz Niemiec Olaf Scholz "wielokrotnie deklarował, że nie będzie 'narzuconego (Ukrainie - przyp. red.) pokoju', a lider CDU Friedrich Merz chce, by Ukraina wygrała wojnę".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d403k5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d403k5h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj