Trwa ładowanie...

"Nie wyrazimy poparcia". Polska 2050 odpowiada Morawieckiemu

Szef klubu Polska 2050-Trzecia Droga Mirosław Suchoń wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego. Odmówił w nim wzięcia udziału w proponowanym przez niego spotkaniu.

"Nie wyrazimy poparcia". Polska 2050 odpowiada Morawieckiemu "Nie wyrazimy poparcia". Polska 2050 odpowiada Morawieckiemu Źródło: PAP
d2nbuze
d2nbuze

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w tym tygodniu wystosuje zaproszenia do szefów innych formacji politycznych. W reakcji na zaproszenie premiera, które wystosował we wtorek, Mirosław Suchoń napisał, że Polska 2050 Szymona Hołowni nie weźmie udziału w proponowanym spotkaniu.

Polska 2050 odpowiada Morawieckiemu

Suchoń wytłumaczył, że ich "ugrupowanie jest stroną koalicji powołanej wokół najważniejszych dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej spraw, zawartej w dniu 10 listopada 2023 roku". "Wybór na marszałka Sejmu RP pana Szymona Hołowni jest oczywistym potwierdzeniem, iż koalicja ta stała się faktem" - podkreślono w piśmie.

"Nasza decyzja stanowi realizację postulatów wyrażonych przez obywateli, którzy udzielili poparcia naszym kandydatkom i kandydatom w czasie wyborów parlamentarnych 15 października 2023 roku" - napisał szef klubu Polski 2050.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ruszył Sejm, komicy mają problem. "Wystarczy pokazać Ziobrę"

"Pragnę jednocześnie zauważyć, że polityka prowadzona przez Pański rząd w ostatnich latach oceniana jest przez nas negatywnie. Uważamy, że nowy rząd powinien podejmować osadzone na gruncie prawa decyzje, które będą odpowiedzią na oczekiwania obywateli, kierując się przy tym interesem publicznym. Dotychczasowa działalność Pańskiego rządu nie daje rękojmi poszanowania tych wartości" - ocenił.

d2nbuze

Suchoń dodał: "w związku z powyższym pragnę poinformować, iż Klub Parlamentarny Polska 2050-Trzecia Droga nie wyrazi poparcia dla Pana rządu".

Konfederacja chce rozmów, ale nie o rządzie

Żadna z partii tworzących nową sejmową większość nie zgodziła się wziąć udziału w rozmowach z premierem, który próbował zachęcić do udziału we wspólnych rządach. Na rozmowy z Mateuszem Morawieckim wybiorą się jedynie przedstawiciele Konfederacji. Zastrzegli, że nie chcą poprzeć jego rządu, a rozmawiać chcą o proteście pracowników firm transportowych przy granicy z Ukrainą.

d2nbuze

W czwartek wieczorem premier Morawiecki ponownie zaapelował do marszałka Sejmu Hołowni o spotkanie. Napisał, że KPRM i Kancelaria Sejmu rozmawiają na temat spotkania planowanego na przyszły tydzień, jednak niedługo po publikacji wpisu edytował go usuwając tę informację.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2nbuze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nbuze
Więcej tematów