Trwa ładowanie...

Netanjahu: termin operacji został ustalony

- Jesteśmy u szczytu walki o nasze istnienie. Wszyscy członkowie Hamasu są "chodzącymi trupami". Izrael przygotowuje się do operacji naziemnej. Termin operacji został ustalony jednomyślnie przez gabinet wojenny i szefa sztabu - powiedział w wieczornym orędziu do narodu premier Izraela Benjamin Netanjahu. Padły także zaskakujące słowa co do odpowiedzialności polityka za obecną sytuację.

Netanjahu: termin operacji został ustalonyNetanjahu: termin operacji został ustalonyŹródło: Biuro premiera
dxoky9v
dxoky9v

Premier Izraela Benjamin Netanjahu wygłosił orędzie tuż po godz. 19 czasu polskiego. Zapewnił, że "nadchodzi wtargnięcie naziemne".

Dwa cele Izraela. Termin inwazji został ustalony

- Jesteśmy w trakcie kampanii na rzecz naszego istnienia. Wyznaczyliśmy sobie dwa cele dla wojny: wyeliminowanie Hamasu poprzez zniszczenie jego potencjału wojskowego i rządowego oraz zrobienie wszystkiego, co możliwe, aby nasi uprowadzeni mogli wrócić do domu - powiedział.

Netanjahu twierdzi, że gabinet wojenny działa "bez względów politycznych". - Razem z ministrem obrony Galantem, ministrem Bennym Gantzem, Gabinetem Obrony, szefem sztabu i szefami oddziałów obrony pracujemy całą dobę, aby zrealizować cele wojny aż do zwycięstwa - podkreślił.

dxoky9v

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bestialstwo Hamasu. Kamerka samochodowa wszystko nagrała

- Zasypujemy Hamas piekielnym ogniem. Wyeliminowaliśmy już tysiące terrorystów – a to dopiero początek. Jednocześnie przygotowujemy się do wejścia naziemnego. Nie będę szczegółowo omawiał, kiedy, jak i ile, ani też zestawu czynników, które bierzemy pod uwagę, a których zdecydowana większość nie jest w ogóle znana opinii publicznej. W taki sposób chronimy życie naszych żołnierzy - podkreślił.

Netanjahu twierdzi, że podjęto jednomyślną decyzję co do terminu wtargnięcia naziemnego. - Chcę podkreślić, że termin operacji został jednomyślnie ustalony przez gabinet wojenny wraz z szefem sztabu i wspólnie z gabinetem pracujemy nad zapewnieniem naszym żołnierzom jak najlepszych warunków do kolejnych operacji. Kiedy wkroczymy do Gazy, kontynuując walkę odbierzemy pełną cenę od morderców – sprawców straszliwych okrucieństw Hamasu-ISIS. Jeszcze raz wzywam cywilną ludność Gazy – ewakuujcie się na południe - powtórzył.

Dodał, że nie zapomniano o ogromnym bólu związanym ze stratą 1400 osób w wyniku ataku Hamasu – "naszych braci i sióstr, którzy zostali zamordowani z zimną krwią i polegli w bohaterskich bitwach przeciwko drapieżnikom".

dxoky9v

Netanjahu o odpowiedzialności "za czarny dzień"

Zapowiedział, że ogłoszone zostaną dni żałoby ku pamięci ofiar ataku i przysiągł, że ​​zniszczone południowe kibuce i społeczności "zostaną odbudowane".

Na koniec zwrócił się do Izraelczyków: - Obywatele Izraela, 7 października był czarnym dniem w naszej historii. Dowiemy się do końca, co wydarzyło się na południowej granicy i w okolicach Gazy. To ustawienie domyślne zostanie w pełni zbadane. Każdy będzie musiał udzielić odpowiedzi. Ja też. Ale to wszystko stanie się dopiero po wojnie. Jako premier jestem odpowiedzialny za zabezpieczenie przyszłości kraju, a teraz moją rolą jest poprowadzenie państwa Izrael i narodu do miażdżącego zwycięstwa nad naszymi wrogami. Nadszedł czas, aby połączyć siły dla jednego celu: ruszyć naprzód i zwyciężyć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dxoky9v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dxoky9v
Więcej tematów