Trwa ładowanie...
d1w61r0

Najnowszy sondaż CBOS. Ponad połowa Polaków chce reparacji wojennych od Niemiec

54 procent Polaków uważa, że powinniśmy domagać się od Niemiec reparacji za straty poniesione podczas II wojny światowej - tak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez CBOS. Przeciwna temu jest ponad jedna trzecia badanych (36%), a 10% nie ma zdania. Z drugiej strony Polacy uważają, że nasz kraj może na tym stracić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy chcą, żeby Niemcy zapłacili odszkodowania
Polacy chcą, żeby Niemcy zapłacili odszkodowania (Pixabay.com)
d1w61r0

Temat reparacji wojennych wrócił za sprawą lipcowego kongresu PiS. Jarosław Kaczyński powiedział wówczas, że Polska nigdy nie zrzekła się odszkodowań od Niemiec.

Potem Biuro Analiz Sejmowych opublikowało prace nad ekspertyzą dot. możliwości dochodzenia przez Polskę od Niemiec odszkodowań za szkody wyrządzone w trakcie II wojny światowej. Wnioskował o nią poseł Arkadiusz Mularczyk.

d1w61r0

Tylko że jego zespół do spraw reparacji wojennych nie zebrał się ani razu. A jak wynika z nowego sondażu CBOS, reparacje to ważny temat dla Polaków.

54 procent badanych uważa, że powinniśmy domagać się od Niemiec odszkodowań. Przeciwna temu jest ponad jedna trzecia badanych (36%), a 10% nie ma zdania.

Mimo znacznego społecznego poparcia dla ubiegania się o reparacje wojenne od Niemiec, przeważa jednak opinia, że podnosząc tę kwestię Polska może więcej stracić (45%), niż zyskać (31%).

d1w61r0

Niemieckie reparacje wojenne. Co można kupić za 25 bln złotych?

d1w61r0

Podziel się opinią

Share
d1w61r0
d1w61r0
Więcej tematów