Trwa ładowanie...
dtz88r0

Mobilizacja PO przed wyborami. "Do tej pory mężowie zaufania nie byli potrzebni"

Po tym jak prezydent Andrzej Duda zdecydował o podpisaniu zmian w Kodeksie wyborczym, PO zachęca do kontrolowania przebiegu wyborów samorządowych. – Istnieje prawdopodobieństwo, że wybory nie będą do końca czysto przeprowadzone – twierdzi Joanna Mucha.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Mucha stwierdziła, że sędziowie PKW mają poczucie odpowiedzialności za wybory
Joanna Mucha stwierdziła, że sędziowie PKW mają poczucie odpowiedzialności za wybory (Agencja Gazeta, Fot: Kamila Pitucha)
dtz88r0

Prezydent Andrzej Duda zdecydował o podpisaniu zmian w Kodeksie wyborczy. Najwięcej wątpliwości budzą zmiany w definicji znaku "X". W ocenie PKW zmiany mogą "znacząco wpłynąć na przeprowadzenie wyborów" i "powodować problemy interpretacyjne. Przewodniczący PKW sędzia Wojciech Hermeliński ironizował, że krzyżyk na karcie wyborczej może zamienić się w gwiazdkę.

Do zmian w Kodeksie wyborczym odniosła się posłanka PO Joanna Mucha. – Mam wrażenie, że sędziowie PKW mają wielkie poczucie odpowiedzialności za proces wyborczy – mówiła w TOK FM.

Zobacz też: Oto co się zmieni w kodeksie wyborczym wg nowej ustawy

Joanna Mucha oceniła, że podczas nadchodzących wyborów samorządowych istnieje prawdopodobieństwo nieprawidłowości, bo komisarze i członkowie komisji wyborczych mogą nie być odpowiednio przygotowani do wyborów. A jeśli dojdzie do problemów, zostanie o nie obwiniona PKW.

dtz88r0

Dlatego PO zachęca do patrzenia na ręce komisji liczących głosy. – Są mężowie zaufania, ale do tej pory nie było potrzeby, żeby uruchamiać tę instytucję – stwierdziła Joanna Mucha.

dtz88r0

Podziel się opinią

Share

dtz88r0

dtz88r0
Więcej tematów