Trwa ładowanie...
dzk3ov1

Misja specjalna Beaty Kempy. Kancelaria Sejmu kryje wizytę minister do USA

Od prawie 5 miesięcy posłanka PO Joanna Augustynowska próbuje się dowiedzieć co ponad rok temu ówczesna szefowa KPRM robiła w czasie wizyty w USA. Beata Kempa swoją podróż zastrzegła niczym tajny agent, powołując się kwestie bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Kempa zastrzegła swoją wizytę do USA
Beata Kempa zastrzegła swoją wizytę do USA (PAP, Fot: Paweł Supernak)
dzk3ov1

"Informacje na temat wizyty Ministra - członka Rady Ministrów do USA zostały zastrzeżone ze względu na fakt, że ich nieuprawnione ujawnienie może mieć szkodliwy wpływ na wykonywanie zadań w zakresie obrony narodowej, polityki zagranicznej oraz bezpieczeństwa publicznego" - tłumaczy utajnienie swojej podróży Beata Kempa.

Zapytanie o szczegóły wizyty ówczesnej szefowej Kancelarii Premiera złożyła posłanka PO Joanna Augustynowska. Chciała dowiedzieć się jakie były okoliczności i koszty podróży polityk PiS. Podobne zapytanie złożyła Joanna Schmidt z Nowoczesnej. Tymczasem Kempa utajniła swoją odpowiedź. "Fakt" podaje, że polityk wybierała wtedy tapicerkę i dywany do samolotu. Augustynowska zapowiada, że jeśli nie dostanie odpowiedzi do premiera złoży pozew do prokuratury.

dzk3ov1

Zobacz także: Jacek Żakowski: przestańmy udawać, że parlament coś znaczy

Źródło: "Fakt"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzk3ov1

Podziel się opinią

Share

dzk3ov1

dzk3ov1
Więcej tematów