Trwa ładowanie...
ycipk-3tgj2s

Michał Dworczyk o wykazie lotów Donalda Tuska. "Jest tam dużo bałaganu"

Szef Kancelarii Premiera zapowiedział, że w środę nie pojawi się wykaz lotów byłego premiera. Zdradził jednak, że Donald Tusk odbył ponad 180 lotów na trasie Warszawa - Gdańsk. Wszystkich miało być kilkaset. Michał Dworczyk jest również zaskoczony decyzją swojego byłego kolei Pawła Poncyliusza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Dworczyk poinformował, że wykaz lotów Donalda Tuska zostanie opublikowany w piątek
Michał Dworczyk poinformował, że wykaz lotów Donalda Tuska zostanie opublikowany w piątek (PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik)
ycipk-3tgj2s

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikowała na swojej stronie wykaz lotów byłej premier Ewy Kopacz. To reakcja na aferę z lotami rządowymi samolotami marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Wcześniej pojawił się też dokument z podróżami za kadencji Beaty Szydło. Szef KPRM przyznał, że nie analizował materiałów dotyczących polityk PO.

Wykaz lotów Donalda Tuska dopiero w piątek

Z kolei wykaz lotów Donalda Tuska nie zostanie opublikowany w środę - poinformował na antenie Polsat News. - Liczyłem, że stanie się to dziś, ale jest tam dużo bałaganu. Ponad 180 podróży odbyło się na trasie Warszawa - Gdańsk. Wszystkich lotów było kilkaset - zdradził Michał Dworczyk.

ycipk-3tgj2s

Szef Kancelarii Premiera tłumaczy, że dokumenty znajdują się w jednym pomieszczeniu, ale nie ma ich w wersji cyfrowej i są bardzo rozproszone. Dlatego w wykazach nie jest podane z kim podróżowali byli premierzy, bo analiza materiałów trwałaby jeszcze dłużej. - Ani ja, ani moi poprzednicy nie badaliśmy tego wcześniej, bo nie było takiej potrzeby - przekonywał.

Zobacz także: Miller woli Tuska jako prezydenta. Reakcja Biedronia

ycipk-3tgj2s

Michał Dworczyk odpowiada Radosławowi Sikorskiemu

Dworczyk odpowiedział też Radosławowi Sikorskiemu, dlaczego nie są ujawniane wykazy marszałków Sejmu, w tym jego czy Grzegorza Schetyny. - Te informacje są w Kancelarii Sejmu. Ja odpowiadam ze Kancelarię Premiera. Cały ten spektakl skończy się w piątek, w momencie, kiedy ujawnimy ostatnią listę - zapewniał.

Wtedy pojawi się też pierwsza wersja ustawy w sprawie przepisów dotyczących najważniejszych osób w państwie. - Będą klarowne zasady, kto może być w samolocie podczas podróży o statusie HEAD. KPRM będzie prowadził rejestr wszystkich lotów. Ostatnie ograniczenie będzie związane z zakazem przelotów do domu na weekend. Nie będzie dotyczyć to jednak prezydenta i jego żony - tłumaczył.

ycipk-3tgj2s

Szef Kancelarii Premiera zaskoczony startem Pawła Poncyliusza

Na koniec Dworczyk skomentował też start byłego polityka PiS Pawła Poncyliusza, który będzie "jedynką" KO w Rzeszowie. - Jestem zaskoczony, że kandyduje z list Platformy Obywatelskiej. Jestem jednak przekonany, że nie wygra z kandydatem PiS - zapewnił. Na liście Zjednoczonej Prawicy pierwsze miejsce w tym okręgu zajął Krzysztof Sobolewski.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3tgj2s
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3tgj2s

ycipk-3tgj2s
ycipk-3tgj2s