Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Zmiany na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Duże zaskoczenie

Wybory parlamentarne 2019. Paweł Poncyliusz, były minister w rządzie PiS, został liderem listy Koalicji Obywatelskiej w Rzeszowie. Zmiany dotyczą także list KO w innych okręgach.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Zmiany na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Duże zaskoczenie
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Tomasz Stańczak
d3blbjl

Decyzję o zmianach na listach na środowy spotkaniu podjął zarząd Platformy Obywatelskiej, największej partii wchodzącej w skład Koalicji Obywatelskiej.

- Po rezygnacji ze startu w wyborach prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca "jedynką" KO w tym okręgu będzie Paweł Poncyliusz - wyjaśniał dziennikarzom po spotkaniu Jan Grabiec, rzecznik PO.

Poncyliusz był wiceministrem gospodarki w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, a osiem lat remu także przewodniczącym klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza.

Zobacz także: Kaczyński pomagał Łopińskiemu w wynajęciu mieszkania? Sasin odpiera zarzuty

Wybory parlamentarne 2019. Zmiany na listach KO

Podkarpackie nie jest jedynym regionem, w którym KO zmienia listy wyborcze. Halicki wyjaśnił, że chodzi o pierwsze pięć pozycji. Korekty były konieczne, bo pierwsze warianty list KO wywołały w kilku regionach kontrowersje.

d3blbjl

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Jarosław Wałęsa będzie, "trójką" w Toruniu, a liderka Komitetu Obrony Demokracji Magdalena Filiks - "piątką" w Szczecinie - mówił Grabiec.

W Toruniu miejsce trzecie na liście KO otrzymała, aktywistka z protestów niepełnosprawnych w Sejmie Iwona Hartwich. Wcześniej miała miejsce siódme.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3blbjl

Podziel się opinią

Share
d3blbjl
d3blbjl
Więcej tematów