Trwa ładowanie...
d14fvba

Wybory parlamentarne 2019. Sondaż: Niemal tyle samo Polaków obawia się rządów PiS, co wygranej PO

Wybory parlamentarne coraz bliżej. Prawie 44 proc. Polaków obawia się powrotu Platformy Obywatelskiej do władzy - wynika z sondażu pracowni IBRiS dla dziennika "Fakt". Nieco mniej niepokoi się, że Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło drugą kadencję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Jesienią Polacy zdecydują, czy PiS będzie rządził drugą kadencję
Wybory parlamentarne 2019. Jesienią Polacy zdecydują, czy PiS będzie rządził drugą kadencję (PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik)
d14fvba

Pracownia badawcza IBRiS na zlecenie dziennika "Fakt" zadała respondentom pytanie: "Jakie uczucia budzi w pani/panu sytuacja, że PiS będzie rządził następną kadencję". "Spokój" - odpowiedziało aż 42,3 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania było 42,4 proc. badanych, w których kolejne lata rządów PiS wzbudzają lęk. Obojętność na kolejną kadencję rządów PiS wykazało aż 13,5 proc. respondentów. 1,3 proc. pytanych nie miała na ten temat zdania.

infogram.com

Na pytanie o powrót do władzy Platformy Obywatelskiej, 31,1 proc. badanych odpowiedziało, że budzi to w nich "spokój". Większość z nich (55 proc.) to mieszkańcy największych miast. Innego zdania było 43,8 proc. ankietowych, u których ta perspektywa wzbudziła lęk. Obojętność wobec takiego wyniku wyborów wykazało aż 22,8 proc. respondentów, a zdania nie miało 2,3 proc.

d14fvba

Czytaj także: Sondaż. PiS z samodzielną większością

Z badań wynika, że powrotu PO najbardziej boją się starsi wyborcy, powyżej 60. roku życia. Aż 100 proc. wyborców w wieku 18-24 lata odczuwa lęk przed kolejną kadencją PiS. Z kolei wszyscy badani rolnicy boją się powrotu PO do władzy. Przeciwnego zdania są przedsiębiorcy - 72 proc. drży na myśl, że PiS mógłby rządzić przez kolejną kadencję.

Źródło: "Fakt"

d14fvba

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14fvba

Podziel się opinią

Share

d14fvba

d14fvba
Więcej tematów