Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Sondaż: Niemal tyle samo Polaków obawia się rządów PiS, co wygranej PO

Wybory parlamentarne coraz bliżej. Prawie 44 proc. Polaków obawia się powrotu Platformy Obywatelskiej do władzy - wynika z sondażu pracowni IBRiS dla dziennika "Fakt". Nieco mniej niepokoi się, że Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło drugą kadencję.

Wybory parlamentarne 2019. Sondaż: Niemal tyle samo Polaków obawia się rządów PiS, co wygranej POŹródło: PAP, fot: Wojciech Olkuśnik
d421uex

Pracownia badawcza IBRiS na zlecenie dziennika "Fakt" zadała respondentom pytanie: "Jakie uczucia budzi w pani/panu sytuacja, że PiS będzie rządził następną kadencję". "Spokój" - odpowiedziało aż 42,3 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania było 42,4 proc. badanych, w których kolejne lata rządów PiS wzbudzają lęk. Obojętność na kolejną kadencję rządów PiS wykazało aż 13,5 proc. respondentów. 1,3 proc. pytanych nie miała na ten temat zdania.

infogram.com
Źródło: infogram.com

Na pytanie o powrót do władzy Platformy Obywatelskiej, 31,1 proc. badanych odpowiedziało, że budzi to w nich "spokój". Większość z nich (55 proc.) to mieszkańcy największych miast. Innego zdania było 43,8 proc. ankietowych, u których ta perspektywa wzbudziła lęk. Obojętność wobec takiego wyniku wyborów wykazało aż 22,8 proc. respondentów, a zdania nie miało 2,3 proc.

d421uex

Z badań wynika, że powrotu PO najbardziej boją się starsi wyborcy, powyżej 60. roku życia. Aż 100 proc. wyborców w wieku 18-24 lata odczuwa lęk przed kolejną kadencją PiS. Z kolei wszyscy badani rolnicy boją się powrotu PO do władzy. Przeciwnego zdania są przedsiębiorcy - 72 proc. drży na myśl, że PiS mógłby rządzić przez kolejną kadencję.

Źródło: "Fakt"

d421uex

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d421uex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d421uex
Więcej tematów