Trwa ładowanie...
d4c4i4b

Miażdżąca ocena działań ministra Jana Szyszki. Sondaż

Aż 57 proc. Polaków uważa, że minister środowiska "szkodzi polskiej przyrodzie", podczas gdy ledwie 22 proc. jest zdania, że Jan Szyszko "dobrze o nią dba" - wynika z sondażu IPSOS dla OKO.press. Zwolennicy PiS swego ministra bronią, ale nawet oni mają wątpliwości.
Share
Miażdżąca ocena działań ministra Jana Szyszki. Sondaż
Źródło: Forum
d4c4i4b

W sondażu odpowiadano na pytanie: "Czy minister środowiska Jan Szyszko dobrze dba o polską przyrodę, czy szkodzi polskiej przyrodzie?". Wśród badanych poza PiS, ocena okazała się miażdżąca: 69 do 13 proc. W tym: w elektoracie Nowoczesnej odpowiedź "szkodzi" wybrało 90 proc., PO - 85 proc., SLD - 88 proc., Razem - 83 proc. Mniej krytyczni byli wyborcy Kukiz'15 - 58 proc. i PSL - 53 proc.

Jak ocenili Szyszkę wyborcy PiS? Bardziej przychylnie: 46 proc. oceniło, że minister o przyrodę dba, 24 proc. - że jej szkodzi. Aż 30 proc. stwierdziło: "trudno powiedzieć".

Skandaliczne polowanie. WP ujawnia

Szyszko w czasie kilkunastu miesięcy pracy na stanowisku ministra podjął kilka kontrowersyjnych działań, począwszy od projektu pełnej liberalizacji wycinki drzew i krzewów na własnej działce, skończywszy na udziale w skandalicznym polowaniu na 500 bażantów wyhodowanych Ośrodkach Hodowli Zwierząt i wypuszczanych z klatek wprost pod lufy. O sprawie, jako pierwsi, donosiliśmy trzy tygodnie temu. (więcej na ten temat)

Źródło: OKO.press, WP

d4c4i4b

Podziel się opinią

Share
d4c4i4b
d4c4i4b
Więcej tematów