Trwa ładowanie...
d4jmmrx

Mazurek: Schetyna znów zagrał na nosie Nowoczesnej i PSL

Nowoczesna i PSL nic nie wiedzą o pomyśle PO dotyczącym złożenia wniosku o konstruktywne wotum nieufności. Grzegorz Schetyna znów zagrał im na nosie - napisała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzeczniczka PiS Beata Mazurek
Rzeczniczka PiS Beata Mazurek (WP.PL)
d4jmmrx

Grzegorz Schetyna uważa, że rząd PiS jest odpowiedzialny za przyzwolenie dla mowy nienawiści podczas Marszu Niepodległości. Zapowiedział, że jeśli Beata Szydło nie poda rządu do dymisji, PO razem z Nowoczesną i PSL, zgłosi w przyszłym tygodniu wniosek o konstruktywne wotum nieufności.

"Schetyna znów zagrał na nosie .N i PSL - nic nie wiedzą o pomyśle dot. wotum nieufności, który razem mają składać #totalnadezinformacja i oby tak dalej" - napisała Mazurek.

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru pytany na konferencji prasowej w Sejmie, czy zapowiedziany przez lidera PO wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Szydło był konsultowany z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi, poinformował, że dostał "informację, że Grzegorz Schetyna taki wniosek zgłosi" oraz prośbę przewodniczącego PO o spotkanie w tej sprawie.

d4jmmrx

- Ja z kolei zasugerowałem, że na tym spotkaniu musimy rozmawiać o tym, co jest najważniejsze w tym momencie, bo prawdziwy, realny cios, jaki możemy zadać PiS-owi, to stworzenie szerokiej koalicji - dodał szef Nowoczesnej. - Tak naprawdę tam będzie dopiero prawdziwa możliwość przejęcia władzy od PiS-u - argumentował.

- Oczywiście bierzemy pod uwagę symboliczne poparcie tego wniosku, natomiast rozmowy się nawet na ten temat jeszcze nie rozpoczęły - zaznaczył Petru.

Z kolei prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczył, że z Polskim Stronnictwem Ludowym nikt na ten temat nie rozmawiał.

d4jmmrx

Podziel się opinią

Share

d4jmmrx

d4jmmrx
Więcej tematów