Trwa ładowanie...
d1ntvqi

Marta Kaczyńska

Najnowsze informacje

Marta Kaczyńska-Zielińska - prawniczka, adwokatka. Jest córką Marii i Lecha Kaczyńskich i bratanicą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Oceń jako pierwszy:
d1ntvqi
Data urodzenia:

22.06.1980 (wiek: 44 lata)

East News
Źródło: East News

Marta Kaczyńska. Życiorys

Marta Kaczyńska-Zielińska urodziła się 22 czerwca 1980 roku. W wieku 10 lat rozpoczęła naukę w szkole baletowej. Studiowała prawo na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Po studiach zdała aplikację adwokacką.

Marta Kaczyńska nie udzielała się publicznie. Zmieniło się to dopiero po katastrofie smoleńskiej w 2010 roku.

W 2014 roku razem z Dorotą Łosiewicz napisała książkę "Moi rodzice".

W 2014 roku także zaczęła pisać felietony do tygodnika "Sieci”.

Marta Kaczyńska była bohaterką filmu dokumentalnego Marii Dłużewskiej pt. Córka. Grała także w kilku innych filmach, między innymi "Gorycz i chwała" Ewy Świecińskiej oraz "Lista pasażerów" Ewy Stankiewicz.

Marta Kaczyńska. Życie rodzinne

Marta Kaczyńska jeszcze na studiach, w 2003 roku wyszła za mąż za Piotra Smuniewskiego. W tym samym roku urodziła się jej pierwsza córka Ewa. Małżeństwo rozpadło się w 2007 roku. Marta Kaczyńska złożyła potem do sądu wniosek o zaprzeczenie ojcostwa.

Kilka miesięcy później Marta Kaczyńska wyszła za mąż po raz drugi, za prawnika, Marcina Dubienieckiego. To właśnie on miał być ojcem córki Ewy. Ten związek budził nie małą sensację i był szeroko komentowany z uwagi również na to, że Marcin Dubieniecki jest synem polityka SLD. Niedługo po ślubie urodziła się druga córka Marty Kaczyńskiej - Martyna.

To małżeństwo jednak także się rozpadło. Wniosek rozwodowy wpłynął ze strony Marcina Dubienieckiego. Para rozwiodła się w 2016 roku.

W 2017 stwierdzono natomiast nieważność ślubu kościelnego z pierwszym mężem Piotrem Smuniewskim.

Marta Kaczyńska wyszła za mąż kolejny raz 28 lipca 2018 roku. Trzecim mężem jest biznesmen Piotr Zieliński. Z tego małżeństwa urodził się syn Stanisław Lech.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ntvqi
d1ntvqi
d1ntvqi
Więcej tematów
d1ntvqi