Trwa ładowanie...

Marta Kaczyńska o patriotyzmie. "Wielu młodych go odrzuca"

Marta Kaczyńska-Zielińska podzieliła swoimi refleksjami dotyczącymi patriotyzmu. Choć to głównie młodzi ludzie deklarują, że są patriotami, córka byłego prezydenta i bratanica prezesa PiS stwierdziła, że wielu z nich ulega obecnie urokowi kosmopolityzmu.
Share
Marta Kaczyńska-Zielińska uważa, że wielu młodych Polaków odrzuca patriotyzm
Marta Kaczyńska-Zielińska uważa, że wielu młodych Polaków odrzuca patriotyzmŹródło: Forum
d1d1nxx

W felietonie opublikowanym na łamach "Sieci" Marta Kaczyńska-Zielińska zestawiła piękne definicje patriotyzmu autorstwa jej ojca czy Jana Pawła II z zachowaniem współczesnej młodzieży. Zauważyła, że wielu z nich ulega "ładnie brzmiącemu pojęciu 'obywatel świata'". W ten sposób odrzucają oni patriotyzm.

Jej zdaniem mimo wrażenia, że świat jest coraz mniejszy i różnorodny, granice państwowe i narodowości nie zniknęły. A to właśnie tym obywatelom, którzy dbają o interesy swojego państwa i jego kondycję, żyje się według Kaczyńskiej najlepiej. "Nie jesteśmy w stanie całkowicie zanegować swojej tożsamości, która jest wypadkową doświadczeń naszych przodków" - napisała bratanica prezesa PiS.

Kaczyńska zauważyła, że nie ma na świecie miejsca, które nie jest terytorium któregoś z państw. "Jesteśmy albo u siebie, albo u kogoś" - stwierdziła. I zachęciła, by czerpać z naszych korzeni, bogatej historii i "niezłomnej natury".

d1d1nxx

Marta Kaczyńska-Zielińska zachęciła także do "refleksji nad naszym współczesnym patriotyzmem i jego sensem". "Gdy uświadomimy sobie wysiłek poprzednich pokoleń zarówno w dążeniach do przywrócenia istnienia państwa polskiego, jak i jego odbudowy (...) wydaje się to obowiązkowym zadaniem domowym" - napisała bratanica prezesa PiS.

Zobacz także: Życie Kaczyńskiej niczym "Moda na sukces". "Samo podpisywanie zdjęć jest dla nas wyzwaniem"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1d1nxx

Podziel się opinią

Share
d1d1nxx
d1d1nxx
Więcej tematów