Trwa ładowanie...

Marta Kaczyńska o patriotyzmie. "Wielu młodych go odrzuca"

Marta Kaczyńska-Zielińska podzieliła swoimi refleksjami dotyczącymi patriotyzmu. Choć to głównie młodzi ludzie deklarują, że są patriotami, córka byłego prezydenta i bratanica prezesa PiS stwierdziła, że wielu z nich ulega obecnie urokowi kosmopolityzmu.

Marta Kaczyńska o patriotyzmie. "Wielu młodych go odrzuca"Źródło: Forum
d49idhf
d49idhf

W felietonie opublikowanym na łamach "Sieci" Marta Kaczyńska-Zielińska zestawiła piękne definicje patriotyzmu autorstwa jej ojca czy Jana Pawła II z zachowaniem współczesnej młodzieży. Zauważyła, że wielu z nich ulega "ładnie brzmiącemu pojęciu 'obywatel świata'". W ten sposób odrzucają oni patriotyzm.

Jej zdaniem mimo wrażenia, że świat jest coraz mniejszy i różnorodny, granice państwowe i narodowości nie zniknęły. A to właśnie tym obywatelom, którzy dbają o interesy swojego państwa i jego kondycję, żyje się według Kaczyńskiej najlepiej. "Nie jesteśmy w stanie całkowicie zanegować swojej tożsamości, która jest wypadkową doświadczeń naszych przodków" - napisała bratanica prezesa PiS.

Kaczyńska zauważyła, że nie ma na świecie miejsca, które nie jest terytorium któregoś z państw. "Jesteśmy albo u siebie, albo u kogoś" - stwierdziła. I zachęciła, by czerpać z naszych korzeni, bogatej historii i "niezłomnej natury".

Marta Kaczyńska-Zielińska zachęciła także do "refleksji nad naszym współczesnym patriotyzmem i jego sensem". "Gdy uświadomimy sobie wysiłek poprzednich pokoleń zarówno w dążeniach do przywrócenia istnienia państwa polskiego, jak i jego odbudowy (...) wydaje się to obowiązkowym zadaniem domowym" - napisała bratanica prezesa PiS.

Zobacz także: Życie Kaczyńskiej niczym "Moda na sukces". "Samo podpisywanie zdjęć jest dla nas wyzwaniem"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49idhf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49idhf
Więcej tematów