Trwa ładowanie...

Marszałek odmówił posłance Nowoczesnej zgody na wyjazd na forum kobiet. Joanna Schmidt jedzie prywatnie

Nie ma zgody Marszałka Sejmu na reprezentowanie Polski przez Joannę Schmidt z Nowoczesnej na Światowym Forum z okazji Dnia Kobiet w Waszyngtonie. Parlamentarzystka nie rezygnuje i do USA pojedzie prywatnie. Decyzję Marka Kuchcińskiego nazywa zemstą za udział w grudniowej okupacji sali sejmowej.

Share
Marszałek odmówił posłance Nowoczesnej zgody na wyjazd na forum kobiet. Joanna Schmidt jedzie prywatnie
Źródło: WP
d2hnwyq

O zgodę na wyjazd na spotkanie poświęcone aktywności kobiet na rzecz demokracji Schmidt wystąpiła już w styczniu. Najpierw otrzymała odmowę słowną, a teraz pisemne stanowisko w tej sprawie. Aneta Kordowska dyrektor gabinetu marszałka Sejmu poinformowała parlamentarzystkę o decyzji, ale w żaden sposób jej nie uzasadniła.

Schmidt nie rozumie takiego działania. - To naprawdę poważny kongres ze znanymi ma całym świecie uczestnikami. Nie słyszałam, żeby inni posłowie nie dostawali takiej zgody. Odbieram to jako zastraszanie opozycji, chociażby za udział w sejmowym proteście - mówi w rozmowie z WP posłanka Nowoczesnej.

d2hnwyq

Podkreśla też, że za przejazd i pobyt w USA zapłaci organizator konferencji, czyli organizacja Women's Democracy Network. Dodaje też, że wystąpiła z pismem o uzasadnienie stanowiska Kuchcińskiego.

Parlamentarzystka dostała już wizę amerykańską, kupiła bilet i szykuje się do podróży. Nie będzie jednak oficjalną reprezentantką polskiego Sejmu. - Jadę jako Joanna Schmidt - wyjaśnia.

International Women's Day Conference rozpocznie się 26 lutego i potrwa tydzień. Do Waszyngtonu przyjadą z całego świata kobiety związane z polityką, mediami, nauką i biznesem.

d2hnwyq

Podziel się opinią

Share
d2hnwyq
d2hnwyq
Więcej tematów