Trwa ładowanie...
d1bqejp
d1bqejp

Mariusz Błaszczak: totalna opozycja używa ulicy i zagranicy w walce z rządem

• Na 11 listopada zostały zapowiedziane: Marsz Niepodległości oraz demonstracja KOD
• Hanna Gronkiewicz-Waltz ma wpływ na trasy przemarszu 11 listopada - uważa Mariusz Błaszczak, szef MSWiA
• Spodziewam się, że nic nie zrobi w tej sprawie, a może nawet będzie starała się doprowadzić do konfrontacji - dodał w tvp info
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1bqejp

11 listopada ulicami Warszawy po raz kolejny przejdzie Marsz Niepodległości. Spodziewana jest też demonstracja Komitetu Obrony Demokracji. W rozmowie w TVN24 Mateusz Kijowski zaznaczył, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie została podjęta. Dodał jednak, że z całą pewnością KOD będzie go świętować tak, aby nie wzbudzać zamieszek. - Na pewno nie będziemy urządzali ustawki, nie chcemy wchodzić w jakieś kolizje czy interakcje uliczne - dodał Kijowski.

– Wszystko w ręku Gronkiewicz-Waltz. Jako prezydent Warszawy ma wpływ na trasy przemarszu 11 listopada. Spodziewam się, że nic nie zrobi w tej sprawie, a może nawet będzie starała się doprowadzić do konfrontacji – powiedział minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak w "Kwadransie politycznym", komentując zapowiedziane na 11 listopada: Marsz Niepodległości oraz demonstrację KOD.

d1bqejp

Mariusz Błaszczak przekonywał, że prezydent Warszawy ma wpływ na trasy przemarszu. Zdaniem szefa MSWiA może będzie starała się doprowadzić do konfrontacji. - Bo przecież w interesie politycznym totalnej opozycji leży to, by do tej konfrontacji doprowadzić – ocenił gość programu.

- My jesteśmy spokojni. To agresja płynie z tamtej strony. Ta draka, którą planują na 11 listopada, ma służyć zagranicy. Poczytajmy sobie, pośledźmy Twittera. Oni planują drakę – dodał szef MSWiA.

d1bqejp

Podziel się opinią

Share

d1bqejp

d1bqejp
Więcej tematów